Advert
Advert
Advert

Eriş: Markasız ve ham mamul üretiyoruz

Eriş: Markasız ve ham mamul üretiyoruz
Eriş: Markasız ve ham mamul üretiyoruz Küçük Menderes
Bu içerik 404 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş odanın yaptığı ve yapmayı planladığı eğitim, seminer ve bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini belirterek asıl hayati konunun firmalar açısından markalaşma olduğunu söyledi.

Hem üyelerine hem de üyeler haricinde toplumun her kesimine yönelik toplantı ve etkinlikler düzenleyen Ödemiş Ticaret Odası, benzer çalışmaların artarak süreceğine işaret etti. Oda Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş merkezli Beydağ ve Kiraz kapsamlı düşünülerek tarım ve hayvancılığın önemi ve veriminin dikkate alınarak yapılacak çok iş olduğunu söyledi.

Bölgenin hakim üretimi ve üretilenin değerlendirilmesi açısından markalaşmanın hayati önemde olduğunu vurgulayan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş şunları söyledi:

 

“Markalaşmak ve markayı iyi yönetmek zorundayız”

“İzmir’in en doğusundaki 3 ilçe Ödemiş, Kiraz ve Beydağ farklı alanlarda tarımsal üretimle Türkiye’nin en önemli ilçeleri ve Ödemiş Ticaret Odasının çalışma alanı. Potansiyel olarak düşündüğümüzde 3 ilçede aslında yapılacak çok şey var, birçok konuda yatırım yapılabilir. Özellikle hayvancılık ve tarım hâkim, ancak dikkat edilmesi gereken en nemli konu üretilen ürünlerin pazarlanma şekli. Genellikle markasız ve ham mamul olarak satılıyor. Bu noktada yapılacak iş belli: Markalaşmak, birleşmek, paketlemek ya da yeni mamul üretmek. Peki, bu nasıl sağlanacak? Sağlamak zorundayız. Bunu sağlayamazsak satış ve pazarlamayı kendi markamızla yapamazsak ve hatta bölgesel satış yapmaya odaklanmayı bırakıp, ihracata odaklanmazsak açıkça söylemek gerekirse yok olmaya mahkûm oluruz.

Markalaştıktan sonra en önemli unsur markanın iyi yönetilmesidir.

 

“Oda olarak her zaman yardıma hazırız”

İyi yönetilmeyen, kurumsallaşamayan, iyi reklam yapamayan, reklam kanallarını doğru kullanamayan ve e-ticarete uyum sağlayamayan şirketler ayakta kalamayacaklardır. Son olarak şunu da eklemek istiyorum ki Ödemiş Ticaret Odası olarak üyelerimize her konuda olduğu gibi bu konularda da doğru kişilerle buluşturma konusunda bilgi birikimimiz ve alt yapımız vardır. Üyelerimiz bize istedikleri zaman danışıp yardım alabilirler.”

Gülten Kır Güzel

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli