Advert
Advert
Advert

Tek isteği çocuklarına kavuşmak!

Tek isteği çocuklarına kavuşmak!
Tek isteği çocuklarına kavuşmak! Küçük Menderes
Bu içerik 1336 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in Çaylı Mahallesi’nde hayatı boyunca yaşadığı şanssızlıklardan yakınan Osman Eren evlerinin elverişsiz koşulları nedeniyle devlet korumasına alınan üç çocuğuna kavuşacağı günü bekliyor.

Çaylı Mahallesi’nde yaşayan ve ayakkabı boyacılığı yapan Osman Eren, astım ve nefes darlığı nedeniyle 3 aydan 3 aya aldığı engelli maaşı ile zor koşullarda yaşantısını sürdürmeye çalışıyor.

 

Talihsiz çocuklar yanıklarla boğuştu

Şanssızlıklarla dolu bir yaşam öyküsüne sahip olan Eren, “Yaklaşık 9 yıllık bir evlilik hayatım bulunuyor. 1 yaşında kız, 4,5 ve 7 yaşlarında erkek çocuk olmak üzere toplamda üç çocuğum var. 1 yaşındaki kızım Nurten’in üstüne eşim Hatice Eren yemek yaparken kızartma tenceresi devrildi. Çocuğumun vücudunda yanıklar oluştu. 4,5 yaşındaki oğlum Hüseyin Eren’in üstüne de kaynayan süt tenceresi devrildi. Bundan 2 yıl önce de oğlum Hüseyin bir kez daha soba nedeniyle yandı. Bu şanssızlıklar bir türlü yakamızı bırakmadı” dedi.

 

Elverişsiz koşullar nedeniyle çocuklar korumaya alındı

Şanssız olaylar sonrası üç çocuğunun devlet korumasına alındığını anlatan Eren, “Bundan 2 ay kadar önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın değerlendirmesine göre çocuklarımızın ev ortamı, “Yaşama uygun değildir” denilerek çocuklarımızı aldılar.  Şu anda evimizde tadilata başladım. Bunu da bir an önce evimizin ev eşyalarını alarak çocuklarımızın eve dönmesi için ilk önce evimizin ortamını hazırlamam gerekiyor. Ancak ne var ki ayakkabı boyacılığı yaparak evimizin geçimini sağlamaya çalışıyorum. Bir türlü evimizin eşyalarını toparlayamadım” dedi.

İzmir’de bir yardım derneğinden gelip evlerindeki eksikleri belirlediklerini ancak daha sonra telefonları dahi açmadıklarını söyleyen Eren, “Ben yardım derneklerinden ümidimi kesmiş durumdayım” dedi.

 

“Çocuklarımızı çok özledik”

Çocuklarını çok özlediğini kaydeden Eren, “Şu anda bomboş bir evde oturuyoruz. Toplam 3 odadan birinde sadece bir yer yatağı var. Bunun dışında mutfak da boş. Geçtiğimiz günlerde Ödemiş Belediyesi’ne başvurarak sosyal yaşam merkezinden bazı eşyalar talep ettim.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından gelen ekipler evimizin ortamının sağlıklı ve eşyaları düzgün hale gelmediği sürece çocukları veremeyeceklerini ilettiler. Benim boyacılık yapmamla veya engelli maaşımla bu eşyaları bir türlü evimizin eşyalarını tamamlayamadım. Bu nedenle çocuklarımıza kavuşamıyoruz.  Eşim Hatice ile birlikte belli günlerde İzmir’e giderek çocuklarımızı görebiliyorum. Ama evimizde çocuklarım olmayınca bomboş bir dünyada yaşıyormuşuz gibi hissediyorum” dedi.

 

Annesi de cinayete kurban gitti

Babasını bir hastalık sonucu kaybettiğini, annesinin de 2011 yılında bir cinayet sonucu öldüğünü sözlerine ekleyen Eren şunları söyledi: “Hayatım boyunca hep üst üste gelen şanssızlıklarla mücadele ettim. Benim şu anda tek derdim Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın vereceği olumlu bir rapor. Oturmakta olduğumuz evde kayınvalideme ait bir evde oturmaktayız. Evin eksiklerinin giderilmesi için değerli devlet büyüklerimizin yardımını bekliyorum. Bir an önce çocuklarımıza kavuşmak için bekliyorum”

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli