Advert
Advert
Advert

Taşların bir hikayesi, bir de sergisi var

Taşların bir hikayesi, bir de sergisi var
Taşların bir hikayesi, bir de sergisi var Küçük Menderes
Bu içerik 589 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde son dönemde yoğunlaşan sergi zincirine yeni bir halka daha eklendi. ÖYKAM’da, Aysen Uşarer tarafından hazırlanan taş boyama sergisi açıldı. Ödemişli emekli bankacı Aysen Uşarer, hobi olarak başladığı taş boyama çalışmalarını ÖYKAM’daki sergiyle Ödemişlilerin beğenisine sundu. Serginin açılış kurdelesini Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem kesti. Açılışa Mahmut Badem’in eşi Nevin Badem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve sanatsever Ödemişliler katıldı.

Mahmut Badem Ödemiş Belediyesi olarak buna benzer kurslara da destek vermeye devam ettiklerini belirterek,“Ödemiş Belediyesi olarak pek çok konuda kurs vermeye, Milli Eğitimimizle ve Halk Eğitim Merkezimizle iş birliği yapmaya çalışıyoruz. Burada bu farklı ve değerli sergiyi açarak bizlerle buluşturan sanatçımıza ve değerli eşi İrfan Bey’e eşine verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ödemiş Belediyesi olarak çok değerli ve farklı uğraşları, sergileri Ödemişlilerle buluşturma konusunda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Taşların enerjisini sevdiğini ve etkilenerek yola çıktığını ifade eden Aysen Uşarer, hazırlamış olduğu yaklaşık 150 eseri sergileyecek. Serginin konseptinde taş tasarımı, kediler, kuşlar, evler ve Afrikalı kadınlar yer alıyor. Taşların Hikayesi Taş Boyama Sergisi 2 Aralık 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ