Advert
Advert
Advert

Küçük Menderes’te özlenen manzara

Küçük Menderes’te özlenen manzara
Küçük Menderes’te özlenen manzara Küçük Menderes
Bu içerik 624 kez okundu.
Advert

Bölgede birkaç günden beri etkili olan sağanak yağışlar Küçük Menderes Nehri’ne yaradı. Beydağ Barajı’nın tek besleyicisi olan Küçük Menderes Nehri’nde özlenen manzaralar oluşmaya başladı.

2016 yılı başından bu yana kuraklığın etkisinde olan Küçük Menderes havzasında Kasım ayının ikinci yarısından itibaren etkili olmaya başlayan yağışlarla topraklar hasret olduğu suya kavuştu. Ovada kendisini yağmurla gösteren yağışlar, yüksek kesimlerde ise kar olarak etkili oldu. Bozdağlar’ın yüksek kesimleri beyaz örtü ile birlikte bereketini de bölgeye sunmaya başladı. Kiraz’da Bozdağlar’ın eteklerinden doğup Pamucak’ta denizle buluşan Küçük Menderes Nehri’ni besleyen dereler, alarm seviyesinde olan Beydağ Barajı’na su taşıyor.

Bir yandan DSİ tarafından kıyılarına taş kaplama çalışması yapılan Kiraz Çayı’ndaki sekilerde bölgenin hasret olduğu kartpostallık görüntüler oluştu.

Küçük Menderes’in ana kolu durumundaki Kiraz Çayı’nda sesine dahi hasret kalınan bereketli manzaralar sulama için bölgenin yıllardır beklediği Beydağ Barajı’na bir nebze de olsa umut oldu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı