Advert
Advert
Advert

İhtiyaç sahibi öğrenciler için 40 bin çift bot

 İhtiyaç sahibi öğrenciler için 40 bin çift bot
 İhtiyaç sahibi öğrenciler için 40 bin çift bot Küçük Menderes
Bu içerik 402 kez okundu.
Advert

 İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ihtiyaç sahibi kız ve erkek öğrenciler için farklı renklerde 40 bin çift bot hazırladı. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik kışlık ayakkabı yardımı sayesinde, bu yıl 40 bin çocuk daha sevinecek. Soğuk kış günlerinde çocukların ayaklarının üşümemesi için alınan bot tipi ayakkabıların 30 ilçedeki 652 okulda ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı, büyükşehir belediyesi, kızlar ve erkekler için farklı renklerde üretilen, suyu ve soğuğu geçirmeyen kalın tabanıyla ayakları sıcak tutan botlar sayesinde, ekonomik durumu yetersiz olan ailelere yeni bir destek daha sağlanmış olacağı belirtildi. 

Ödemiş’te 1267 öğrenci faydalandı
İhtiyaç sayısına göre hazırlanan bot kolilerinin, büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından okul yönetimlerine teslim edileceği; yine okul yönetimleri de belirledikleri ihtiyaçlı öğrenci listesine göre botları dağıtacağı öğrenildi. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek çalışmaları çerçevesinde kış aylarında öğrencilere mont dağıtımını da sürdüreceğini bildirdi. Yardımlar kapsamında Ödemiş’te de 68 okulda 1267 öğrenciye bot desteği sağlandı ve dağıtımı yapıldı.

Başar Uçar
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı