Advert
Advert
Advert

Kış kendini gösterdi

DAĞLARDA KAR, OVADA YAĞMUR

Kış kendini gösterdi
Kış kendini gösterdi Küçük Menderes
Bu içerik 580 kez okundu.
Advert

Küçük Menderes havzasında geçtiğimiz hafta başından beri uyarıları yapılan soğuk ve yağışlı hava hafta sonu kendisini gösterdi. Bozdağlar kar yağışı ile beyaza bürünürken ova kesimleri ise aylardır hasret olduğu yağışlara kavuştu.

 

Bozdağ zirvesi karlı

Ödemiş ve çevresinde dağların zirveleri cumartesi gününe beyaz örtü ile uyandı. İzmir’in çatısı konumundaki Bozdağ zirvesine lapa lapa kar yağdı. Bozdağlılar, kartpostalları andıran zirveyi fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdi. Kar yağışı kayak merkezi civarına kadar inerken Bozdağ, Tekke ve Ovacık mahallelerinde yağmur etkili oldu.

Zirvelerin bembeyaz olduğu hafta sonunda Ödemiş merkezi ve çevresinde yağmur etkili oldu. Ödemiş’te cumartesi günü 14.30 sularında ölçülen yağış miktarı 6,8 mm. oldu. Demirdere Mahallesi ve civarında ise ölçülen yağış miktarı 16,79 mm.’ye ulaştı. Sıcaklıklar ise bölge genelinde 10 derecenin üstüne çıkmadı. Yağışla birlikte soğuk hava da bölgeyi etkisi altına aldı.

 

Yeni haftada da yağmur beklentisi

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü verilerine göre bölgede yeni haftada da güneş yüzünü pek göstermeyecek. Ödemiş’te bugün de sağanak yağmurun etkili olması bekleniyor. Sıcaklıklar ise 7-8 derecelik artış gösterecek. Yarın bölge genelinde kapalı bir hava beklenirken tahminlere göre Çarşamba ve Perşembe günleri de sağanak yağış etkili olacak.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18. MADDE UYGULAMALARI’NI ANLATTI
18. MADDE UYGULAMALARI’NI ANLATTI
Ödemiş fakültesini bekliyor
Ödemiş fakültesini bekliyor