Advert
Advert
Advert

AK Parti İzmir’de belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları sona erdi

AK Parti İzmir’de belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları sona erdi
AK Parti İzmir’de belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları sona erdi Küçük Menderes
Bu içerik 698 kez okundu.
Advert

AK Parti’de yerel seçimlerde aday adayı olmak için verilen süre dolarken, İzmir'den belediye başkanı olmak için 131 kişi başvuru yaptı. 
Yerel seçim için hazırlıklarını sürdüren AK Parti’de 5 Kasım’da başlayan ve sürenin uzatılmasıyla 16 Kasım’da son bulan belediye başkan aday adaylarının başvurularını tamamlandı. AK Parti İzmir’de büyükşehir belediye başkanlığı için 3 isim resmi başvuru yaparken, ilçe belediye başkanlıkları için ise 128 başvuru yapıldı. Toplam başvuru sayısı 131 oldu. 

İyi Partili Aytun Çıray’ın ağabeyi büyükşehirde 
AK Parti’nin kimi aday göstereceği en çok merak edilen illerden İzmir’de resmi olarak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’ın ağabeyi Haldun Çıray, Avukat Mustafa Kemal Turan, Avukat Tarcan Ülük İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuru yaptı. 
İlçe belediye başkanlıklarında ise en büyük ilçelerden Karabağlar’da görevinden istifa eden Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan dikkat çeken isimlerden oldu. Bilal Doğan, 24 Haziran genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İzmir 1. Bölge 5. sıradan milletvekili adayı gösterilmişti. 

Küçük Menderes ilçelerinde başvuru yapan o isimler şöyle:
Bayındır’da Hasan Sarıyeri, İsmail Akkar, Beydağ’da Nefar Kırlı, Kiraz’da Özcan Kaymak, Ödemiş’te Kıymet Yıldırım, Münir Bezmez, Mehmet Girgin, Müjde Çelik, Şerif Delibalta, Selçuk’ta Ayhan Boyacı, Osman Başterzi, Sema Yeşilçimen, Tire’de Sedrettin Yakuter, Fatoş Banu Yıldırır Şen, Fatih Hayali, Torbalı’da Metin Şimşek, Meryem Bağdatlı, Abdulvahap Olgun, Nurettin Albaş.

Haber Merkezi 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı