Advert
Advert
Advert

İZMİRGAZ, ÖDEMİŞLİ MUHTARLARLA BULUŞTU

“Hiç abone olmayan binalarda kutular sökülebilir”

İZMİRGAZ, ÖDEMİŞLİ MUHTARLARLA BULUŞTU
İZMİRGAZ, ÖDEMİŞLİ MUHTARLARLA BULUŞTU Küçük Menderes
Bu içerik 443 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te 2016 yılı sonundan bu yana kullanımda olan doğalgazla ilgili muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Ödemiş’te SİT nedeniyle doğalgazdan yararlanamayan bölgelerde inceleme yapacaklarını açıklayan İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “Hiç abonesi bulunmayan binalarda doğalgaz kutularını sökmek zorunda kalabiliriz” dedi.

Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde Başkan Mahmut Badem’in katılımıyla düzenlenen toplantıda İzmirgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ve pazarlama müdürü Necdet Ulusan tarafından muhtarlar bilgilendirildi.

Ödemiş’in dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın da destekleriyle doğalgazla tanıştığını dile getiren Belediye Başkan Mahmut Badem, “Bu kentte insanlarımızın hava kirliliğinden etkilenmemesi için ‘Neler yapabiliriz’ diye yola çıktığımızda o dönem Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın önemli destekleri oldu. EPDK ve İzmirgaz yönetimi ile karşılıklı görüşmelerimizin sonuç vermesiyle bugün artık kentimizde doğalgaz kullanılıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent ve çevre bırakacağımıza inanıyorum” dedi.

Badem, Ödemiş’te baca filtreleri konusunda belediye zabıta ekiplerinin denetimlere başlayacağını da sözlerine ekledi.

“SİT bölgelerinde inceleme yapılacak”

İzmirgaz Genel Müdürü Murat Yetik, “Ödemiş’teki binalarda doğalgaz kullanan kullanmayan var. Doğalgazı hiç kullanmayan vatandaşlarımıza da gerekli bilgilendirme mektuplarını gönderiyoruz. Tesisat yapma zorunluluğu yok. Hiç abonesi bulunmayan binalarda ise konulan doğalgaz kutularını da sökmek zorunda kalabiliriz. Ödemiş’te bazı mahallelerde hiç doğalgazın bir takım SİT durumu nedeniyle ulaşamadığı mahallelerde bugün gerekli incelemelerde bulunacağız. Ödemiş’teki bu toplantının aynısını Tire ve Bayındır’da da muhtarlarımızla yapacağız. Amacımız doğalgaz aboneliğinin yaygınlaşması” dedi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı