Advert
Advert
Advert

DSİ, ‘Kocaçay’a el attı

DSİ, ‘Kocaçay’a el attı
DSİ, ‘Kocaçay’a el attı Küçük Menderes
Bu içerik 427 kez okundu.
Advert

Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü, Kiraz’da Küçük Menderes nehrinin yatağının yanı sıra çevredeki diğer akarsuların yataklarını da ıslah ediyor. Geçtiğimiz yıl sel felaketi ile gündeme gelen Çayağzı Mahallesi’ndeki Kocaçay’ın yatağında temizlik çalışması ve kıyı düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü, Kiraz’da aşırı yağışlarda taşkınlara yol açan Küçük Menderes’in yan kollarından Kocaçay’ın ıslahı için kış mevsimi öncesi kendi ekipleriyle çalışma başlattı.

Ekipler Çayağzı’na konuşlandırıldı

DSİ kendi ekipleri ile yürüttüğü çalışma için Çayağzı Mahallesi’ne adeta kamp kurdu. Karavanlar, Çayağzı’nın kullanılmayan köy okulu bahçesine konuşlandırıldı. İş makineleri Kiraz-Sarıgöl yolunun yanı boyunca uzanan Kocaçay’ın yatağını düzenlemek üzere hummalı bir çalışma yürütüyor. Kocaçay’ın Küçük Menderes Nehri ile birleştiği noktadan itibaren başlatılan çalışmalarla bölgede taşkın riskinin azaltılması ve çay yatağında biriken malzemenin alınması hedefleniyor.

Çayağzı’ndaki Kocaçay’da 2017 yılında meydana gelen sel felaketinde suya kapılan bir vatandaşın parmakları kopmuş, sel suları çay üzerinde bulunan bir seti de tamamen yıkmıştı. DSİ ekipleri, Küçük Menderes’in ana kolu olan Kiraz Çayı’nda kıyıların taş kaplamasını sürdürürken Kocaçay’ı da bakıma almış oldu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı