Advert
Advert
Advert

Ödemiş Belediyesi İZ-KA projelerine bir yenisini ekledi

Ödemiş Belediyesi İZ-KA projelerine bir yenisini ekledi
Ödemiş Belediyesi İZ-KA projelerine bir yenisini ekledi Küçük Menderes
Bu içerik 353 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi’nin proje ortağı olduğu, Ege Üniversitesi tarafından hazırlanan Aktif Yaş Alma İzmir (AKTİFİZ) Projesi için İZKA ile sözleşme imzalandı.

Ege Üniversitesi’nde yapılan imza töreni 15 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti. Sözleşme; Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kutsal Turhan, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, İZKA Genel Sekreteri Mehmet Yavuz arasında imzalandı.

Ege Üniversitesi tarafından hazırlandı

Ödemiş Belediyesi ve Ege Geriatri Derneği’nin proje ortağı olduğu AKTİFİZ projesi Ege Üniversitesi tarafından hazırlandı. Türkiye'de aktif ve sağlıklı yaş almada destekleyici dijital teknolojilere uyum sağlanması hedefleniyor. Bu proje ile Ödemiş’te 65 yaş ve üzeri bireylerin kalp damar hastalıkları, diyabet vb. sağlık takibi yapılarak olağan dışı durumlarda ilgili merkezlere uyarı gönderen teknolojik altyapının pilot düzeyde uygulanması amacı ile akıllı yaşlı bakım hizmetleri ile entegre çalışacak örnek bir akıllı aktif yaşlanma merkezinin kurulması amaçlanıyor. Proje kapsamında Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Barınma Evi kullanılacak.

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı