Advert
Advert
Advert

Kocaoğlu’ndan “Zirvedeyken bırakıyorum” çıkışı

Kocaoğlu’ndan “Zirvedeyken bırakıyorum” çıkışı
Kocaoğlu’ndan “Zirvedeyken bırakıyorum” çıkışı Küçük Menderes
Bu içerik 435 kez okundu.
Advert

İzmir'in Ege Telgraf gazetesinin ilk WebTV yayınına konuk olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mart ayındaki yerel seçimlerde aday olmayacağını bir kez daha tekrarlayıp 15 yıllık hizmetten sonra bayrağı devretmenin de bir görev olduğunu söyledi.

Siyaseti zirvede bırakmanın, seçilebilecek durumdayken koltuktan vazgeçmenin Türk siyasetine örnek olmasını dileyen Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti: "Bu sürenin yeterli olduğuna inandık. Her ilçenin, her köyün nasıl kalkınacağı belli. Sanayiye, kırsala, hizmet ve turizm sektörüne, kültür-sanat alanına ne yapmak lazımsa, en güzel örneklerini hayata geçirdik. Bu projelerin ne yönde gelişeceği belli. Örneğin Fuar İzmir’i yapmışız, İzmir’in hizmet sektörünün büyümesinde kaldıraç olarak görev yapıyor. Karşıyaka'da Türkiye'nin bu amaçla inşa edilen ilk opera binasının temelini attık. Çevreci ulaşımda müthiş yatırımlar yaptık. Kırsaldan, yerelden kalkınma projelerini görünür hale getirdik. Eski kenti Kemeraltı, Agora ve Kadifekale'yi ayağa kaldırmak için birçok çalışma yapıyoruz. Çevre yatırımlarına büyük önem verdik. Her sektörü kendi temsilcileriyle, İzmirlilerle ayağa kaldırdık. Dolayısıyla yapılacak çalışmalarda yol haritası belli. Şimdi bunları sürdürecek bir belediye başkanı lazım."

“Tasarruf şart”

Ülkedeki ekonomik krizin doğal olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni de etkilediğini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, "Ülkede ekonomik sıkıntı var. Adına ister kriz, ister başka bir şey deyin. Bu süreçte büyük projelerden kaçınılmalı. Belediye başkanlarına tavsiyem budur. Ben de son 6 aydır tasarruf tedbiri uyguluyorum. Belediye başkanının büyük yatırım yapması kolay değildir” diye konuştu.

"Sen, ben, bizim oğlan"la olmaz bu iş

1 Ekim’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmayacağını açıklamasının ardından başlattığı ilçe ziyaretlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sadece Büyükşehir Belediye Başkan Adayı için değil 31 aday arkadaş için çalışmaya hazırım" dedi.

Kocaoğlu şöyle devam etti: “Belediye başkanı profili ülkemizde değişmek zorundadır. Bu profili vatandaşlar değiştirecek. Bu profil değişecek ki, parlamentonun dolayısıyla siyasetin profili değişsin. Siyasetçileri donanımlı kişilerden seçmezsek, o zaman bizi yönetenlerin mükemmel bir biçimde ülkeyi yönetmesi mümkün olmaz.

Bugün ülkemizde pırıl pırıl gençler var. Bir sürü keşif yapan gençler, Türk şirketlerinde çalışıp dünyaya açılan ve Türkiye’yi tanıtan gençler var. Bu insanlar siyasete girerse ülke değişir . Sen, ben, bizim oğlan siyasetçi profiliyle Türkiye bir yere gidemez. Akla, bilime inanan, çalışacak, üretecek, dürüst insanlara ihtiyaç var. Siyasi profil nitelik kazanırsa Türkiye de kalkınır.”

Haber Merkezi

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı