Advert
Advert
Advert

Kız Konukevi 49 Yıllığına Ödemiş Belediyesi’ne tahsis edildi

Kız Konukevi 49 Yıllığına Ödemiş Belediyesi’ne tahsis edildi
Kız Konukevi 49 Yıllığına Ödemiş Belediyesi’ne tahsis edildi Küçük Menderes
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi tarafından 2017 Aralık ayından bu yana Kız Konuk Evi olarak kullanılan bina, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokolle 49 yıllığına Ödemiş Belediyesi’ne tahsis edildi.

Ödemiş Belediyesi’nin talebi doğrultusunda, KHK sonrası ilçede kapatılan özel yurtlardan birinin işletmesi 2017 yılında belediyeye verildi. Kısa sürede gerekli bakım ve onarım çalışmalarının yapılmasından sonra,  Kız Konukevi yeni yerinde hizmet vermeye başladı. 150 kişilik kapasiteye sahip konukevinde ilçede eğitim gören yüksekokul ve ortaöğretim öğrencileri konaklıyor.

Ödemiş Belediyesi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokolle binanın Öğrenci Yurdu ve Konuk Evi olarak kullanılmak üzere 49 yıllığına tahsis edildiğini ifade eden Başkan Mahmut Badem; “İlçemizde bulunan öğrencilerimizin konaklayacağı mekânların rahat, güvenilir olması hepimiz için çok önemli. Fiziki anlamda şartların daha da iyileştirildiği bir bina ve ihtiyaçlarının karşılandığı şekilde konaklama sağlıyoruz. Aynı zamanda maddi olarak da baktığımızda daha uygun bir rakamla tahsis gerçekleştirdik.  Geçmiş yıllarda hizmet veren ve kapasitesi bakımından da daha az sayıya hizmet eden konukevi için aylık 7 bin 500 TL ödenirken, Vakıflardan tahsis edilen bina için 2.150 TL ödeyeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı