Advert
Advert
Advert

Bayındır’da atlar ilk kez “rahvan” koşacak

Bayındır’da atlar ilk kez “rahvan” koşacak
Bayındır’da atlar ilk kez “rahvan” koşacak Küçük Menderes
Bu içerik 554 kez okundu.
Advert

Bayındır Belediyesi’nin katkılarıyla bir ilkin gerçekleşeceği Rahvan At Yarışları, 18 Kasım Pazar günü saat 11.00’da Turan Mahallesi altında bulunan at yarış pistinde gerçekleşecek. Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet etti.

Bayındır Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan yarışa Bayındır Rahvan At Yetiştiricileri Derneği üyeleri ve ülkenin çeşitli yerlerinden Rahvan atlara gönül vermiş 100’ü aşkın at ve binicinin katılması bekleniyor. Yarışlar; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4.taylar, 3.taylar, toz koparan ve taze beşli bayrağa koşar şeklinde düzenlenecek.

 

“Ata sporumuzu yaşatıyoruz”

Bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet eden Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli şunları söyledi: “Rahvan Atlara gönül vermiş, ülkemizin farklı yerlerinden gelerek bizlere bu heyecanı yaşatan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ata sporumuzu yaşatabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak personelimizle birlikte çalıştık ve Bayındır’ımıza yakışacak bir yarış pisti hazırladık. Adil bir yarış olabilmesi için hakemlerimizin yer alacakları kuleleri inşa ettik.  Ayrıca pistimizin çevre düzenlemesini de tamamlayarak hemşerilerimize aileleriyle birlikte at yarışını rahatça izleyecekleri bir alanı hazır hale getirdik. Bayındır’da bir ilki gerçekleştirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm at yarışı severleri bu özel ata sporumuzu yaşamak ve yaşatmak için Bayındır’a davet ediyorum.”   

Onur Karagöz

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı