Advert
Advert
Advert

Ödemiş, Köksoy için yasta!

Ödemiş, Köksoy için yasta!
Ödemiş, Köksoy için yasta! Küçük Menderes
Bu içerik 1247 kez okundu.
Advert

Ödemişspor’da uzun yıllar file bekçiliği yapan, eski Ayakkabıcılar ve Deri İşleri ile Uğraşanlar Odası Başkanı Mustafa Ali Köksoy vefat etti. Köksoy’un ölüm haberi ilçede büyük üzüntü yarattı.

1969 yılında Ödemişspor’un kurulması ile birlikte kalecilik yapan ayrıca uzun süre Ayakkabıcılar ve Deri İşleri ile Uğraşanlar Odası Başkanlığı görevini de yerine getiren Mustafa Ali Köksoy sağlık sorunları nedeniyle gördüğü Ödemiş Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Sağlık sorunları nedeniyle odanın son kongresinde başkanlık görevini oğlu Mustafa Ali Köksoy’a devreden Köksoy’un ölümü ilçenin iş dünyasını ve Ödemişspor camiasını da yasa boğdu. Köksoy için öğle namazına müteakip Büyük Cami’de cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi.

 

Boncuk: “Ödemişspor bir ulu çınarını daha kaybetti”

Ödemiş futbolunun efsane isimlerinden Fikret Boncuk, büyük üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, “Ödemiş’in eski kalecilerinden biri olan Mustafa Ali Köksoy, Ödemişspor’un yanı sıra daha önce Ödemiş Gençlikspor’da da kalecilik yaptı. Uzun yıllar başarıyla spor hayatının yanı sıra mesleği olan ayakkabıcılığı da Oda Başkanlığı ile sürdürdü. Kendisini kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Ödemişspor camiası bir ulu çınarını daha kaybetmiştir” dedi.

Ödemişspor ve Göztepe formalarını da terleten Okyay Karagözoğlu da “Acı haberi aldık. Ödemiş bir futbol sevdalısını yitirdi. Büyük üzüntü içindeyiz. Mustafa her yönüyle Ödemiş’in renkli bir simasıydı. Ödemiş’e her gelişimizde yanına mutlaka uğrar, eski günleri konuşurduk. Ödemişspor’un ve Ödemiş’in başı sağ olsun” diye konuştu.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı