Advert
Advert
Advert

Beydağ’da bir ilk yaşanacak

Beydağ’da bir ilk yaşanacak
Beydağ’da bir ilk yaşanacak Küçük Menderes
Bu içerik 3385 kez okundu.
Advert

Beydağ’ın uzun zamandır beklediği sağlık yatırımı olan 10 yataklı Beydağ Entegre Devlet Hastanesi’nin inşaatı %12 seviyesine ulaştı. Hastanenin toplam maliyeti 5,5 milyon lirayı aşacak.

Beydağ’da Sağlık Bakanlığı’nın Ödemiş Devlet Hastanesi’ne entegre olacak şekilde inşa ettiği 10 yataklı devlet hastanesi, Atatürk Mahallesi’nde daha önce sağlık ocağının bulunduğu alanda yükseliyor. 1050 metrekare alan üzerinde inşa edilecek entegre hastane ile İzmir’in hastanesi olmayan tek ilçesi Beydağ, ilk kez hastaneyle tanışmış olacak. Entegre tip hastanenin toplam kapalı alanı iki kat halinde 3 bin 143 metreden oluşacak.

 

Maliyeti 5 milyon 510 bin lira

Beydağ’ın ilk hastanesi için Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce geçtiğimiz 14 Mart’ta çıkılan ihalenin ardından 14 Nisan’da 5 milyon 510 bin liralık ihale bedeliyle ihaleyi kazanan firmayla sözleşme imzalandı. Nisan ayı sonunda yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanırken hastanenin inşaatında Ekim ayı sonu itibariyle %12 seviyesine gelindi. İhale sözleşmesine göre 28 Mayıs 2019’da tamamlanacak çalışmaların ardından 10 yataklı Beydağ Entegre Devlet Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığınca kabulü ile birlikte Beydağ hastanesine kavuşmuş olacak.

 

Semt polikliniği kapatılmıştı

2014 yerel seçimleri öncesi açılan, Ödemiş Devlet Hastanesi’ne ait semt polikliniğinin geçtiğimiz yıllarda kapatıldığı Beydağ’da sağlık ocağı da yeni hastanenin inşaat çalışmaları sebebiyle Hükümet Konağı içerisinde faaliyet gösteriyor. Vatandaşlar birinci basamak sağlık kuruluşundan alabileceği sağlık hizmetleri dışındaki sağlık problemleri için Ödemiş’in ve Tire’deki devlet hastanelerinin yolunu tutmak zorunda kalıyor.

 

Entegre sağlık hizmeti nedir?

Sağlık Bakanlığına Bağlı İlçe Devlet Hastanelerinde Entegre Sağlık Hizmeti Sunulmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge’ye göre “Entegre sağlık hizmeti” şu şekilde tanımlanıyor: “Bakanlıkça belirlenecek yerlerde, bünyesinde koruyucu sağlık hizmetleri, acil sağlık hizmetleri, muayene, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, doğum, ana çocuk sağlığı hizmetleri, ayakta ve yatarak tıbbî ve cerrahî müdahale ile çevre sağlığı, adlî tabiplik ve ağız diş sağlığı hizmetleri gibi hizmetlerin de verildiği, birinci basamak sağlık hizmetlerini yoğunlukla yürütmek üzere tasarlanmış sağlık hizmeti”

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ekrem     2019-01-03 Beydağ halkına hayırlı uğurlu olsun yenı hastenemıze EN BÜYÜK BAŞKAN BİZIM BAŞKAN OGÜN ASİL AYDOĞDU YOLU AÇIK OLSUN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı