Advert
Advert
Advert

Efe Dağcılar Ata’yı zirvede andı

Efe Dağcılar Ata’yı zirvede andı
Efe Dağcılar Ata’yı zirvede andı Küçük Menderes
Bu içerik 470 kez okundu.
Advert

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) İzmir İl Temsilciliği ve Bornova Belediyesi'nin düzenlediği Ata'ya Saygı Yürüyüşü'nde tırmanış yapan dağcılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünde, Atatürk’e bağlılığını göstererek zirvede anma gerçekleştirdi.

TDF İzmir İl Temsilciliği ve Bornova Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl yapılan Ata’ya Saygı Yürüyüşe Türkiye’nin değişik illerinden gelen 52 dağcılık kulübü ve doğaseverler katıldı. Yürüyüşte Ödemiş’i Efe Dağcılık Kulübü temsil etti.

Dağcılara plaket verildi

Pazar günü yapılan Ata’ya Saygı yürüyüşü ile ilgili gazetemize bilgi veren Efe Dağcılık Başkanı Mümtaz Saygı şunları söyledi: “Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ve Bornova Belediyesi’nin düzenlediği, Ata'ya Saygı Yürüyüşüne Efe Dağcılık olarak, Ödemiş’ten 26 dağcı dostumuzla katıldık. Önce Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda Atamızı anma törenine katıldık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Siyami Çetin ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından katılımcı tüm kulüplere plaketleri verildi. Anma töreninin ardından, saat 10.00’da Kavaklıburun parkurunda, A grubu Dedak (Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği) Eski Başkanı Neşe Balkanlı rehberliğinde, B grubu da TDF İzmir İl temsilciliği eski başkanı Bayram Ali Altuğ rehberliğinde yürüyüşe başladı. Yaklaşık 18 km. orman ve patikalardan sonbaharın muhteşem manzaraları eşliğinde yürüyerek Buca Kaynaklar’a indik. Yürüyüşümüz saat 17.00’da son buldu. Ata’ya Saygı Yürüyüşünü düzenleyen TDF İzmir İl Temsilciliği Başkanı Siyami Çetin’e ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya, kardeş kulübümüz Dedak’ın Başkanı Baki Demir’e, değerli Dedak’lı dostlarımıza ve bizlere rehberlik eden Dedak eski Başkanı Neşe Balkanlı ’ya, TDF İzmir İl Temsilciliği eski başkanı Bayram Ali Altuğ’a ve Efe Dağcılık dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Bilgehan Sakıcı

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden