Advert
Advert
Advert

AK Partide aday adaylığı süreci uzatıldı

AK Partide aday adaylığı süreci uzatıldı
AK Partide aday adaylığı süreci uzatıldı Küçük Menderes
Bu içerik 938 kez okundu.
Advert

AK Parti teşkilatlarında, aday adaylık başvuru süresinin genel merkezden gelen yazı üzerine 16 Kasım tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta aday adaylığı başvuruları ve başvurucu süreciyle ilgili açıklamalar yaptı. Delibalta, genel merkezden alınan karar uyarınca sürecin 16 Kasıma kadar uzatıldığını bildirdi. Şerif Delibalta şunları söyledi: “Bilindiği üzere yerel seçimlerle ilgili aday adaylığı başvuruları 12 Kasımda sona eriyordu. Genel Merkezden gelen bir yazı ve karar uyarınca başvuru süresinin 16 Kasıma kadar uzatıldığı kararı bizlere iletildi. Biz de kamuoyumuzu bilgilendirmekle mükellefiz.”

Basına kapalı adaylık başvurusu kararı İl Teşkilatının

Daha evvel de aday adaylığı başvurularının basına kapalı olduğu eleştirilerine muhatap olan Ak Parti Ödemiş’te, konuya açıklık getirmek istediğini söyleyen Delibalta, kararın Ödemiş tarafından alınmadığını belirterek şunları söyledi: “Aday adaylığı konusunda başka siyasi partilerin konumu bizim için çok önemli değil, aday adayları getirip başvuru dosyalarını verebilir. Partimiz İl Teşkilatının aldığı kakar başvuru dosyalarının alımının basına kapalı olacağı yönündedir ve bizler de alınan kararları uygularız. Ama başvurularda aday adaylarının dışarıda yaptığı basın açıklamaları sadece kendilerini ilgilendirir. Bizlere dosya verirken burada basın açıklaması yapma gibi bir kuralımız yok. 16 Kasım 2018’e kadar aday adayları dosyalarını bize ulaştırabilirler. Ak parti İl Teşkilatına dosyalar gönderildikten sonra gerekli değerlendirmeler yapılacaktır.”

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı