Advert
Advert
Advert

Saldırı sonrası başıboş köpekler toplanıyor!

Saldırı sonrası başıboş köpekler toplanıyor!
Saldırı sonrası başıboş köpekler toplanıyor! Küçük Menderes
Bu içerik 1491 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in Ertuğrul Mahallesi’nde başıboş köpeklerin toplu saldırısı nedeniyle 5 buzağının ölmesi, 5 buzağının da yaralanması sonrası Ödemiş Belediyesi tarafından köpek toplama çalışması başlatıldı.

Köpeklerin saldırılarının geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşları tedirgin etmesi nedeniyle tüfekle gece-gündüz nöbet tutulan mahallede Ödemiş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce köpeklerin toplanması için çalışma yapıldı. Belediye Veteriner İşleri Müdürü Aylin Aktaş ve belediye veterineri Gökhan Kır tarafından başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan buzağılar da incelendi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Ödemiş Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine bölgede veteriner işleri bölümünden ekiplerimiz Ertuğrul Mahallesinde çalışmalara başladılar.  Çalışmalar gece ve gündüz olarak aralıksız olarak devam edecektir. Burada ekiplerimiz tarafından toplanan başıboş köpekleri asla öldürmeden Ödemiş Belediyesi Hayvan Barınağı’nda bakım altına alacağız. Gerekli kontrolleri yapılacak. Konuya vakıf şekilde üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz” dedi.

Belediye ekiplerinin gelmesiyle rahat bir nefes aldıklarını kaydeden Ertuğrul Mahallesi sakinlerinden Ayhan Güler “Başıboş köpeklerin toplanılmasından dolayı belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ