Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Ayhan öğretmenin davasında tanıklar dinlendi

Ayhan öğretmenin davasında tanıklar dinlendi
Ayhan öğretmenin davasında tanıklar dinlendi Küçük Menderes
Bu içerik 3366 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in Kaymakçı Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in makamında öğrencilerden İ.P tarafından pompalı tüfekle öldürülmesi olayıyla ilgili davanın üçüncü duruşması görüldü. 8 tanığın dinlenirken kalan tanıkların da dinlenmesi için duruşma 11 Ocak’a ertelendi.

Okul müdürü Ayhan Kökmen’in üç yıldır görev yaptığı Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 15 Aralık 2017 tarihinde görevi başında öldürülmesi olayıyla ilgili Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi’nde üçüncü duruşma gerçekleştirildi. Duruşmada çoğunluğunu öğrencilerinin oluşturduğu 8 tanık dinlendi.

Sanıklardan İ.P. ve arkadaşı U.Y. duruşmaya getirilirken, U.Y.'nin babası B.Y. tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Ayhan Kökmen'nin eşi Ümmü Kökmen, öldürülen müdürün görev yaptığı okuldaki mesai arkadaşları ve yakınları da duruşmaya katıldı.

 

Tanıklar dinlendi, 11 Ocak’a ertelendi

Duruşmada mahkeme heyeti sanık İ.P’nın yanı sıra arkadaşı U.Y. ve babası B.Y’nin tutuklarının devamına karar verildi. Duruşma sonrası tanık öğrencilerden E.K adalet sarayı bahçesinde baygınlık geçirirken sağlık ekipleri çağırıldı. Tutuklu öğrenciler İ.P. (16) arkadaşı U.Y. ile U.Y.'nin babası B.Y. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan davanın dördüncü duruşmasının 11 Ocak 2019 tarihinde görüleceği belirtildi.

Müşteki avukatlarından Süleyman Coşkun mahkeme çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada davanın üçüncü duruşmasında 8 tanığın dinlendiğini söyledi. Coşkun, “Bugün Ayhan hocamızın öldürülmesiyle ilgi davanın 3. duruşmasına katıldık. Yargılama devam etti. Bugünkü duruşmada tanıkların dinlenmesine devam edildi. Daha önce zaten suça sürüklenen çocukların ve sanığın ifadeleri alınmıştı. Bu celsede 8 kişi dinlendi. Bu dinlenen 8 tanığın çoğu okulda öğrenciydi. Olayın olduğu zaman Kaymakçı lisesinde bu olaya tanık olan öğrenciler ifadelerini verdiler, öğretmenler ifadelerini verdiler.  Duruşmada beklemediğimiz bir durum olmadı. Tanıklar daha önceki ifadelerini tekrar ettiler. Bizzat ateş etme anını gören ve olayın işlendiği anı gören tanıklar ifade verdi. Bu anlamda biz söz konusu iddiaların bu tanık beyanlarıyla destek bulduğu ve desteklendiği düşüncesindeyiz. Bir dahaki celsede tanıkların dinlemesi devam edecek. Adalete olan inancımız tam, adaletin yerini bulacağını, sanıkların gerekli cezayı alacağını düşünüyoruz. Bir sonraki duruşma tarihi olan 11 Ocak 2019’da saat 10.00 da yapılacak ve geri kalan tanıkların dinlenmesine devam edilecek” dedi.

 

“Türk adaletine güveniyorum”

Görevi başında öldürülen okul müdürü Ayhan Kökmen’in eğitimci olan eşi Ümmü Kökmen, “Eşime disiplin olayından dolayı kin gütmüşler. B.Y. çocukların eline silahı vermiş. Bir komplo hazırlamış, güpe gündüz göz göre göre bütün öğrencilerinin içerisinde odasında makamında vuruyorlar. Göz göre göre öldürüldüğü halde biz suçsuzuz diye kendilerini savunuyorlar. Kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Bir insanı öldürmek bu kadar basit mi? Herkesin gözü önünde olan bir olay için biz bu kadar şahitlendirmek zorunda mıyız? Bunun çilesini çekmek zorunda mıyız?  Neden bir an önce suçları kesilmiyor, cezalandırılmıyor? C.A. serbest; ama her taşın altından C.A çıkıyor. Bu okulda öğrenci, tanıklar da o okulda öğrenci, ayrıca belki de, C.A’dan korkup doğru düzgün bugün ifade veremediklerini düşünüyorum. C.A’nın tutuklanmasını istiyorum. Çünkü her taşın altında onun adı çıkıyor. Türk adaletine güveniyorum, inşallah adalet yerini bulacak “dedi.

Ayhan Kökmen’in kayınpederi Mustafa Algın da Türk adaletine güvendiğini vurgulayıp “Türk adaletine inancım sonuna kadar tamdır. En kısa zamanda suçluların cezalandırılmasını bekliyorum” dedi.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”