Advert
Advert
Advert

Sınavdır Geçer dediler

Sınavdır Geçer dediler
Sınavdır Geçer dediler Küçük Menderes
Bu içerik 556 kez okundu.
Advert

Okan Üniversitesi tarafından Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliği ve katkılarıyla “ Sınavdır Geçer “  adı altında genç üniversite yolundaki öğrencilere Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün Şirin, zorlu üniversite maratonuna dair önemli ipuçları verdi. Sınavdır Geçer Konferansı’na Ödemiş’teki okul  müdürlerinin ve yöneticilerinin yanı sıra Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kundak katıldı.

Okan Üniversitesi Aday İlişkileri bölümünden Şirin’in önemli mesajlar verdiği “ Sınavdır Geçer “  buluşmasında, Türkiye’nin önde gelen eğitim uzmanlarından Servet Gülsün Şirin adayların merak ettiği tüm sorulara yanıt verdi. Şirin, gençlere üniversiteye hazırlık maratonunda faydalanabilecekleri önemli ipuçları verdi. Lise müfredatının ortalama zekâya sahip bir öğrenci tarafından üstesinden gelinebileceğini belirterek öğrencilere yapabileceğinizin en iyisini yapmalısınız diye konuştu.

Adaylara ve ailelere rehber oldu

Üniversite adaylarının geleceklerini yönlendirmelerine ve kendilerine uygun kariyer planını yapmalarına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen seminerde, Servet Gülsün Şirin, “Kendi yeteneklerinizi keşfedin, hepinizin elinde bir zaman var. Onu iyi kullanırsanız hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Dünyanız, hayalleriniz kadardır. Büyük hayaller kurarsanız büyük dünyalara sahip olursunuz. Hemen şimdi hayal kurun. Ertelemeyin, geç kalmayın” diye konuştu. Anne ve babaların kendi hayatlarında yaptıkları hatalardan ders çıkardıklarını ve çocuklarının da bu hataları yapmamalarını istediğini belirten Şirin, ben istediğim mesleği yapıyorum. Bu yüzden çok mutluyum. Burada sizi gözünüzün içine bakmak ve gözünüzdeki ışığı görebilmek benim için çok değerli” dedi. Şirin konferansın sonunda öğrencilere Okan Üniversitesi’nin burs, kampüs yaşamı ile bilimsel ve sanatsal çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Servet Gülsün Şirin’le Sınavdır Geçer Konferansı’nı farklı bir sunuş tarzı ile İzmir Bölge Temsilciliği’nde eğitim uzmanı olarak görev yapan Burak Akkol da öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

 Başkan Yardımcısı Selahattin Kundak ise “ Öncelikle öğrencilerimizin yararına olan bu buluşmada burada önemli bilgiler veren Okan Üniversitesi aday ilişkileri müdürümüz Şirin hanımefendiye bu katkılarından dolayı Ödemiş Belediyesi adına teşekkür ediyorum.”dedi. Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Ödemişli öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden