Advert
Advert
Advert

Birgi Nardanesi’ne büyük onur

Birgi Nardanesi’ne büyük onur
Birgi Nardanesi’ne büyük onur Küçük Menderes
Bu içerik 1236 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor’un tarafından hazırlanan Lezzet Rehberi’nde yer alan Lezzet Haritası’nda Ödemiş’in tarih kokan mahallesi Birgi’deki Nardanesi’nin ünlü kahvaltısı da yer aldı. Çakırağa Konağı’nın hemen yanındaki Nardanesi kahvaltı hazırlama alanında Ege’den haritada yer alan tek mekan olarak Ödemiş’e gurur yaşattı.

Vedat Milor’un merakla beklenen Lezzet Rehberi’nde “Ege’nin  en iyi  kahvaltı  hazırlayıcısı” seçilmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Birgi Nardanesi işletme sahibi Yaşar  Günaydın “İşletmeye başladığımız günden bugüne dek tüm konuklarımızı nezih bir ortamda ağırlayıp memnun ayrılmaları için elimizden geleni personelimiz ile birlikte gösteriyoruz. Yöresel kahvaltımızın en iyi taze ve en lezzetli bir şekilde sunulmasına çok dikkat ediyoruz. Ayrıca bizleri internette en iyi kahvaltı hazırlayıcısı olarak ilan eden Sayın Vedat Milor’a teşekkür ediyorum. Kahvaltının yanında Birgi’nin geçmişi ve bugünüyle ilgili bilgi birikimimizi konuklarımızla paylaşıyoruz” dedi.

“İşletmecilik çok önemli”

Birgi gibi tarihi bir bölgede işletmeciliğin önemine vurgu yapan Günaydın, “Birgi son yıllarda tarihi dokunun ortaya çıkartılması, dizi ve film sektörünün de ilgisi ile adını duyurmaya yelken açtı. Böyle güzel ve özel bir bölgenin tanıtılması noktasında bizler de işletmeciler olarak konuklarımızın buradan memnuniyetle ayrılmaları için azami özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden