Advert
Advert
Advert

Kiraz Halk Eğitim elini taşın altına koydu

Alternatif tarım ürünleri yetiştiriciliği kursları sürüyor

Kiraz Halk Eğitim elini taşın altına koydu
Kiraz Halk Eğitim elini taşın altına koydu Küçük Menderes
Bu içerik 489 kez okundu.
Advert

Kiraz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yeni açılan kurslarla ilçede çıtayı yükseltti. Açılan kurslarda özellikle kadınların iş alanlarında başarı sağlaması ve meslek edinmesi hedeflenirken, farklı sektörlerde açılan kurslarla da ilgiyi yüksek tutmaya çalışıyor.

İlçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan mantar yetiştirme kursu Kirazlı kadınlar için özellikle tavsiye ve teşvik ediliyor. Tarım sektöründe çok önemli bir alternatif ürün olma iddiası taşıyan mantarda kadınlara iş kapısı yaratılması hedefleniyor.

Kiraz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın açılan mantar kursunun Kirazlı kadınlar için farklı bir sektör olarak umut saçtığını dile getirerek şunları söyledi: “Köylerde mantar kursları tam gaz devam ediyor. Solaklar, Tekbıçaklar, Haliller, Avunduruk ve çevre köylerde mantar kursu öğretmeni Mahir Yılmaz rehberliğinde uygulamalara da başladılar. Bu kurslar kadınların ev ekonomisine katkı sağlıyor. Kursa katılan kadınlarımız bu kurslara kısa zamanda adapte olarak başarı sağlayarak kendilerine ileriki yıllarda bir iş alanı, meslek kapısı kazanmaları gerçekten çok önemli. Kiraz Halk Eğitim Merkezi olarak önümüzdeki yıllarda kurs sayılarını artırmaya yönelik çalışmalar içinde olacağız ve yelpazesi geniş, çok ilginç ve alternatif kurslar açma çalışmalarını sürdüreceğiz.”

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden