Advert
Advert
Advert

İlçe Sağlık çocuklarla el ele verdi

SAĞLIKLI YAŞLANMA İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İlçe Sağlık çocuklarla el ele verdi
İlçe Sağlık çocuklarla el ele verdi Küçük Menderes
Bu içerik 345 kez okundu.
Advert

Tire İlçe Sağlık Müdürlüğünce Alzheimer, demans, depresyon, yaşlılık döneminde fiziksel aktivite, beslenme ve yaşlılarda düşmenin ve ev kazalarının önlenmesi konularına ilişkin toplumsal bilinci artırmak için geniş kapsamlı bir çalışmaya imza atıldı.

Projeye öncelikle İzmir il sağlık Müdürlüğünce hazırlanmış afiş ve broşürler Rasih Kirazoğlu İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı. Öğrencilerde farkındalık yaratmak amacıyla yürütülen çalışmalarla sağlıklı yaşlanmanın sürdürülebilirliğinin yalnızca tanı ve tedavi hizmetlerinin uygun ve etkili sunumuyla olamayacağı anlatıldı. Bireylerin bağımlılık yapıcı maddelerden korunması, düzenli ve sağlıklı beslenmesi, uygun fiziksel egzersiz ve spor aktivitelerinde bulunması, yaşlıların ve aile bireylerinin sağlıklı yaşlanması konusu üzerinde duruldu.

 Yaşlılar evlerinde ziyaret edildi
 Rasih Kirazoğlu İlkokulu 2-3-4. Sınıf öğrencilerine sağlıklı yaşlanma ve yaşlılara saygı konularında yapılan bilgilendirme çalışmalarının ardından öğrenciler gruplar halinde yaşlıları evlerinde ziyaret etti. Ellerinde hediyelerle yaşlılara gerçekleştirilen ziyaretler renkli görüntülere sahne oldu. Büyüklerine merak ettikleri soruları sorma imkânı bulan öğrencilerin heyecan ve mutluluğu görülmeye değerdi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”