Advert
Advert
Advert

Hastaneye ikinci kardiyolog!

Hastaneye ikinci kardiyolog!
Hastaneye ikinci kardiyolog! Küçük Menderes
Bu içerik 1157 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te yaklaşık iki aydır tek kardiyoloji uzmanının görev yaptığı yeni Devlet Hastanesi’nde yeni bir kardiyolog daha göreve başladı.

Geçtiğimiz nisan ayında hizmete açılan Ödemiş Devlet Hastanesi’nde görev yapan iki kardiyoloji uzmanından biri olan Uz. Dr. Ümit Yüksek’in doçentlik için Kıbrıs’a gitmesinin ardından kardiyoloji alanında Uz. Dr. Umut Uyan tek başına görev yapmaya başladı.

 

İki aylık bekleyiş bitti

Çok sayıda hastaya karşılık bu alanda tek doktorun yoğun bir çaba ile görev yaptığı Ödemiş Devlet Hastanesi’ndeki durumu sonlandırmak üzere Sağlık Bakanlığı ilana çıktı. İki aydır devam eden bu durum Alaşehir Devlet  Hastanesi’nde görev yapan Uz. Dr. Özcan Vuran eş durumundan dolayı Ödemiş Devlet  Hastanesine tayin istemesi ile son buldu. Bakanlık, hemen tayin işlemini  gerçekleştirerek Uz. Dr. Özcan Vuran’ı Ödemiş Devlet Hastanesi’ne atadı. Vuran  üç  gün önce  görevine  başladı.   

 

“Yeni uzmanlar için çalışmalar sürüyor”

Ödemiş’in yanı sıra çevre ilçelerin de sağlık merkezi konumundaki A sınıfı hastanede 4 kardiyoloji uzmanı kadrosu bulunduğu ve bu boş kadrolar için de çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Başhekim Dr. Ömer Koçak, “Kardiyolojide ikinci uzman hekimimiz de göreve başladı. Bu arada  hastanemizde göğüs cerrahisi uzmanı, nöroloji, gastoroloji uzmanı, ruh sağlığı uzmanları da yakında göreve başlayarak, hastanedeki uzman eksikliği giderilecek. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ederiz” diye konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden