Advert
Advert
Advert

Sivil Toplumun gücü yerelde daha önemli

Sivil Toplumun gücü yerelde daha önemli
Sivil Toplumun gücü yerelde daha önemli Küçük Menderes
Bu içerik 493 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beydağ eski ilçe başkanı ve belediye başkan aday adayı Feridun Yılmazlar sivil toplumun gücü yerelde daha önemli diyerek kararlara katılımın yüksekliğinde bu oluşumların önemine dikkat çekti.

“Meslek örgütleri, sendikalar, vakıflar, dernekler, kooperatifler, platformlar her ne olursa olsun tüm yerel inisiyatifler desteklenmeli” diyen Yılmazlar, yerel yönetimlerin bu oluşumlara rehberlik edecek ve koordinasyonunu sağlayacak rolünü geliştirmesi gerektiğini ifade etti. Yılmazlar açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu gruplar her türlü sorunun doğrudan muhatabı”

“Yerelde sivil inisiyatifler her türlü sorunun doğrudan muhatabı ya da muhatapların en yakınında olanlardan oluşuyor ve bunlarla temas daha kolay. Yerelde hepimiz kardeşiz ve günlük yaşamın içinde her an karşılıklı ilişki içindeyiz. Yerel yönetimler de bu oluşumların koordinasyonunda daha aktif olmalı ve bu oluşumların sorunlara bakışına ve çözüm yaklaşımına önem vermeli. Bu yaklaşım bir anlamda yerelde küçük olmanın da avantajıyla, birbirine temas etmenin, diyalog kurmanın kolaylığıyla doğrudan demokrasi yolunda adımlar atmasında faydalı ve etkili olacaktır. Particiliğin daha az etkili olduğu yerel yönetimde sorunlara bütünsel ve eşitlikçi yaklaşım bu örgütlerle işbirliğinin, birlik beraberliğe ve sorunlara topyekûn çözüme ilaç olacağı kanaatindeyim. Bu hem kendi yaşamımız, hem bölgemiz hem de bölge ürünlerimiz için çok önemli. Her türden sivil toplum yapısının yanında ve destekçisi olacağım.”

Aday adayı Feridun Yılmazlar partisinin İl Başkanlığından geçen hafta yapılan önseçim için takvim yeterli değil kararını ise şöyle değerlendirdi: “Önseçim elbette sosyal demokrasinin bir geleneği. Ancak seçime hazırlanma konusunda sıkıntı yaratacaksa alternatif yollar denenecektir. Genişletilmiş eğilim yoklaması da bir tercih ve model olarak önümüzdedir. Genel Merkezimiz ve İl Başkanlığımız bunu katılımcı olacak şekilde, bölgemiz özelliklerini dikkate alarak en doğru şekilde takdir edecektir.”

Gülten Kır Güzel

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın