Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Çay-kahve fiyatlarına zam

Çay-kahve fiyatlarına zam
Çay-kahve fiyatlarına zam Küçük Menderes
Bu içerik 683 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te çay ocakları, kahvehane ve kafeteryalarda içilen çay-kahve fiyatları zamlandı. Yeni fiyatlara göre çay 1,5, Türk kahvesi ise 2 TL oldu. Zamlar İzmir Esnaf Odası Fiyat Tarife Komisyonu tarafından belirlendi.

Çavuş: “Girdi maliyetlerine göre makul bir zam”

Fiyatlardaki zamları ve yeni tutarları değerlendiren Ödemiş Bilimum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, konuya hem tüketiciler hem de esnaflar açısından yaklaşmaya çalıştıklarını ifade etti. Hülya Çavuş, “Maliyetler esnaflar açısından hayli yükseldi. Tüp, elektrik, çay, kahve hepsi bir süredir çeşitli oranlarda zam gördü. Artan girdi maliyetleri esnafları epeyce zorlamaya başlamıştı. Üyelerimizden bir süredir zaten fiyatların arttırılması yönünde talepler vardı. Biz de oda olarak yapılacak zammın tüketicileri zorlamayacak boyutta olmasına çalışıyorduk. Ve yeni fiyatlar da hem tüketiciler hem de esnaflar açısından tatmin edici düzeydedir diye düşünüyorum” dedi.

“Oda olarak hepsinin yanındayız”

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, “Bizler Oda olarak yalnız kahveci esnafımız değil odamıza bağlı tüm üyelerimizin her zaman yanındayız.  Göreve geldiğimiz günden bu yana da Ödemiş merkez ve ilçeye bağlı mahallelerde olan üyelerimizi kendi yerlerinde tek tek ziyaret ediyoruz. Çünkü amacımız onların sorunlarını yerinde görmek ve dinlemek istiyoruz. Odaya bağlı tüm üyelerimizin yapacağı çalışmaların yanında ve onların destekçisiyiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”