Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Adnan Saygılıer Erol Soyuer’i andı

Adnan Saygılıer Erol Soyuer’i andı
Adnan Saygılıer Erol Soyuer’i andı Küçük Menderes
Bu içerik 374 kez okundu.
Advert

Adnan Saygılıer’in kaleminden…

Adnan Saygılıer’den Erol Soyuer’e Mektup

 

Günler su gibi gelip geçti diye bir deyim vardır hani! Ama kazın ayağı bazen öyle olmuyor. Her an her saniye eksikliğini hissettiğiniz değerler var ise ‘geçmiyor günler’ türküsünü söyleyebiliyorsunuz. Dört yıldır Adnan Saygılıer olarak ben bu türküyü söylüyorum. Neden mi söylüyorum? Dört yıl önce kaybettiğim dostum, arkadaşım, kardeşim rahmetli Erol Soyuer’in hatırasından söz ediyorum.

 

Sen gideli dört yıl oldu. Bu süre bizim içimizdeki yangını söndüremedi. Her ne kadar zaman ilaçtır deseler de öyle olmadı. Yokluğunu her yerde hisseder, seni arar dururum. Hatıralarla kendimi avuturum yine. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının ardından 10 Kasımda Atatürkümüzü ölüm yıldönümünde anacağız yeniden.  O’nu her geçen gün nasıl daha çok arıyorsak, ben de senin yokluğunu daha çok hisseder oluyorum. Seni daha çok arıyorum bu 10 Kasımlarla beraber.

 

Çalıştığımız İl Genel Meclisi’nde Atatürk sevgisini ve Atatürk dehasını hep senden öğrendim. Siz bana yön verdiniz, Atatürk sevgisini bana en çok siz aşıladınız. İşte bu haftalar benim için ayrı bir önem arz ediyor siz yokken. Cumhuriyet kazanımları tek tek yok olmaktayken, farklı bir rejim ve farklı bir dünyaya yol almaktayken. Parlamenter sistemden Başkanlık sistemine geçilerek pek çoklarına göre bir eksen kayması yaşanırken. Andımız’ın kaldırılmasının Danıştay tarafından iptal edilmesi idare tarafından kabul görmedi. Kısacası Danıştay’ın kararı tanınmadı. Hukukun üstünlüğü yerle bir oldu. Bize daha fazla görev düşmekte senin ardından. Mücadeleyi biz sürdüreceğiz. Hayatta olsaydın eminim ki bizden daha çok mücadele etmemizi isterdin. Senin kemiklerini sızlatmayacağız. Sen rahat uyu. Mücadelemiz sürüyor senin yaptığın gibi ömrümüzün sonuna kadar.

 

Yokluğunda neler oldu? Yeni hastane inşa edildi Ödemiş’te. Eczaneyi hastanenin karşısına taşıdık. Ne zaman adım atsam eczaneye duvarda asılı bulunan fotoğrafınız karşılar bizi ‘hoş geldin’ diyerek. Adeta ‘ben buradayım ha! Sakın tembellik etmeyin. Mücadeleyi bırakıp kaçmayın!’ der gibi bakar bana. Senin manevi huzurunda aynı iş disiplininde, aynı iş ahlakında çalışanlar. Sanma ki onları yalnız bıraktın gittin. Senin kazandırdığın sevgi, saygı bizlere feyiz vermekte, güç vermekte, bize yol göstermekte, aynı heyecanı uyandırmakta bizde.

 

Sen ölmedin, kalbimizde, attığımız adımlarda yaşıyorsun. Sadece bedenin yok oldu. Beyefendiliğin, fikirlerin, düşüncelerin, insanlığın yaşamakta. Ve sonsuza kadar da bizlerin nezdinde erdemli bir şekilde yaşamımıza rehber olacak. Gösterdiğin yolda yürüyor, kararlı adımlarla yılmadan yol alıyoruz. Sen rahat uyu sevgili dostum, değerli yol arkadaşım EROL SOYUER.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”