Advert
Advert
Advert

Ödemiş’te öğrencilerin demokrasi şöleni

Ödemiş’te öğrencilerin demokrasi şöleni
Ödemiş’te öğrencilerin demokrasi şöleni Küçük Menderes
Bu içerik 317 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te öğrencilerin katılımıyla düzenlenen Demokrasi Meclisi seçimleri şölen havasında geçti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi” projesi için Ödemiş’te de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce demokrasi şöleni düzenlendi. Zafer İlkokulu’nda gerçekleşen etkinlikte aday öğrenciler propagandalarını yapıp arkadaşlarından oy istedi.

“Demokrasi Şöleni” öncesinde seçimle ilgili bilgiler veren Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Çorak “Bugünkü şölenimizde Cumhuriyetimizin, demokrasi ile güçlendirilmesi öğrencilerimizde, yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması hoşgörü ve çoğulculuk, bilincinin geliştirilmesi ve kendi kültürünü özümsemesi milli ve manevi değerlere bağlı evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması katılımcı olma iletişim kurabilme demokratik liderliği benimsiyebilme ve kamuoyu becerilerinin kazandırılması hedefleniyor” dedi.

Meclis Başkanı Emre Sümbül oldu

Daha sonra öğrenci temsilcilerinin seçimine geçildi. Ödemiş’te eğitim veren özel ve resmi kurumlarda yapılan seçimlerde okullarının meclis başkanı olan öğrenciler Ödemiş Demokrasi Meclisi’nin başkanını seçti. Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Sümbül aldığı 8 oyla meclis başkanı oldu. 7’şer oy alan Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi öğrencisi Damla Arı ve Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Çıngır başkan yardımcılığı görevlerine getirildiler. Demokrasi şöleni renkli anlara sahne oldu.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden