Advert
Advert
Advert

Turgutlu yoluna Büyükşehir dokunuşu

Turgutlu yoluna Büyükşehir dokunuşu
Turgutlu yoluna Büyükşehir dokunuşu Küçük Menderes
Bu içerik 1001 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzbeton ekipleri, Ödemiş’in Manisa’nın Turgutlu ilçesine de bağlantısını sağlayan Bülbüller yolunu asfalt sezonunun son günlerine yetiştirdi.

Ödemiş’te 2018 yazını asfalt sezonu olarak ilan eden İzmir Büyükşehir Belediyesi İzbeton ekipleri Bülbüller-Veliler bağlantı yolundaki sıcak asfalt çalışmalarında sona geldi. Aktaş Barajı’nın inşaatı sırasında bir hayli zarar gören yolun Bülbüller’den Veliler’e kadar olan bölümü tamamen sıcak asfaltla kaplandı. Bülbüller yolu ile Sekiköy arasındaki bağlantı yolunun asfaltlanması için de çalışmalara başlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılından bu yana devam eden çalışmalarıyla Dombaklı Mezarlığı’ndan Veliler yol ayrımına kadar uzanan ve Turgutlu yolunu oluşturan güzergâh büyük ölçüde sıcak asfaltla kaplanmış oldu.

 

Baraj yolu yıllardır toprak!

Öte yandan Veliler ayrımından sonra Aktaş Barajı’nın inşaatı nedeniyle güzergâhı değişen Turgutlu yolu ise DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği çalışmaları bekliyor.

Uzun zamandır toprak olan yol Kızılca, Veliler, Süleymanlar ve Kerpiçlik Mahallesi sakinlerinin kâbusu haline gelirken yoldan fırlayan taşlar araçlara zarar veriyor. Temeli 2011 yılında atılan Aktaş Barajı’nın ana gövdesinden Kerpiçlik Mahallesi girişine kadar olan bölgedeki bu durum trafiği tehlikeye atıyor. Kış mevsiminde ise yolun çamurla kaplanması nedeniyle Turgutlu ile karayolu bağlantısı kesintiye uğruyor.

Turgutlu’ya kısa yoldan ulaşım sağlaması nedeniyle ticari faaliyetler için de önem taşıyan yolun kış mevsiminden önce asfaltlanması için DSİ yetkililerine çağrıda bulunan bölge sakinleri, baraj yolunun da düzeltilmesi ile Ödemiş-Turgutlu yolunun Manisa sınırına kadar eksiksiz hale geleceğini belirtti.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın