Advert
Advert
Advert

Beydağ Milli Eğitim yarından umutlu!

Beydağ Milli Eğitim yarından umutlu!
Beydağ Milli Eğitim yarından umutlu! Küçük Menderes
Bu içerik 497 kez okundu.
Advert

Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, ilçede norm kadrolar tamamen dolu şekilde son derece verimli ve tecrübeli bir eğitimci kadrosuna sahip olduklarını belirterek 25’i geçmeyen sınıf mevcutlarıyla eğitimde kalitenin her geçen yıl yükseleceğini ifade etti. Desticioğlu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi ile Beydağ’ın ihtiyacı olan mesleki eğitimin yolunun açıldığını da belirtti.

Başarılar diledi

Genel Yayın Yönetmenimiz Devrim Kasap, geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.  Kendisi de aynı zamanda Desticioğlu’nun öğrencilerinden olan Kasap, Desticioğlu’nun Halk Eğitimi Merkezi’ndeki başarı çalışmalarını Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde sürdüreceğine olan inancını dile getirdi.

Beydağ’daki eğitim gündemini değerlendiren Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, “İlçemizdeki hiçbir okulda ikili eğitim yok. Tam gün eğitim veriliyor. Sınıf mevcudu ortalamaları 25’i geçmiyor. Öğretmen norm kadrolarımızın tamamı dolu. Öğretmenlerimiz en verimli dönemlerindeler.

“İlçe dışına öğrenci akışı azaldı”

Bu da gelecekte daha büyük başarıların kapıda olduğunun habercisi. Daha önce ilçe dışına bir akış söz konusuydu. Liselerde ikametlere en yakın adreslere kayıt yaptırma durumu; Beydağ’da nitelikli olmayışı sebebiyle yaradı diyebiliriz. Buna ek olarak Beydağ’ın gözbebeği Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin mesleki bölümlerle Çok Programlı Anadolu Lisesi haline getirdik. Süt ürünleri, zeytin işleme, çocuk gelişimi bölümlerini açtık. Bu yıldan itibaren eğitim-öğretim başladı bu bölümlerde. Bölgemizin kalifiye eleman ihtiyacına yönelik bölümler tercih edildi. Gelecekte yeni bölümler açılabilir. Beydağlı öğrencilerin de mesleki eğitim için çevre ilçelere gitmesine lüzum kalmadı. Mesleki eğitimin yolu açıldı” dedi.

Beydağ’da eğitim-öğretim gören öğrenci sayısının 1500 olduğunu ifade eden Desticioğlu, iki lise, iki ortaokul, iki ilkokul, beş birleştirilmiş sınıf ve bir anaokulunda eğitim-öğretimin devam ettiğini belirterek, Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi’nin başarı grafiğinin yüksek olduğunu vurguladı.

“Beydağ HEM, İzmir’in en aktifi”

Halk Eğitimi Merkezi’nin kursiyer sayısının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu ifade eden Desticioğlu, “2017-2018 eğitim-öğretim yılında Beydağ’da Halk Eğitimi kurslarına katılım nüfusa göre %12,71 civarında gerçekleşti. Bu rakam AB ülkelerinde %14. Neredeyse AB ülkelerinin ortalamasını yakaladığını belirtebiliriz. Türkiye ortalaması %7. Geçtiğimiz yıl 1289 kursiyerimiz Halk Eğitimi Merkezi kurslarına katıldı. İzmir’deki nüfusa göre katılım bakımından en aktif Halk Eğitimi Merkezi olduk. Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin yanı sıra okullarımız AB projeleri, TÜBİTAK projeleri ile adlarından söz ettiriyor, sosyal kültürel ve sportif yarışmalarla ilçemizi başarıyla temsil etmenin gayretindeler. Beydağ’da herkes için her yerde eğitim anlayışı çerçevesinde tecrübeli ve verimli eğitimci kadrolarımızla ilçemizin başarı çıtasını her geçen yıl daha da yükselteceğimize inanıyorum” dedi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı