Advert
Advert
Advert

Tok, Gülsün Erbil’le buluştu

Tok, Gülsün Erbil’le buluştu
Tok, Gülsün Erbil’le buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 633 kez okundu.
Advert

Başlangıcı yurtdışı olan ve daha sonra Türkiye’de çeşitli il ve ilçelerde sanatseverlerin sahiplendiği Ekim Geçidi sergilerinin yaratıcısı Gülsün Erbil İzmir Kültürpark Resim Heykel Müzesi galerisinde “Mücbik” adlı sergisini açtı. Usta sanatçının sergide 50 yıllık birikimlerinden oluşan 77 eseri sanatseverlerle buluşuyor. Sergiye adını veren Mücbik kelimesi ise Erbil’in çocukluk yıllarından, babasının soyut kavramları anlatmak için bulduğu ve kullandığı bir var ediş sözcüğü.

Ekim Geçidi Sergisini 3 yıldır Ödemiş’te hayata geçiren ve sürdüren resim öğretmeni ve Ekim Geçidi Ödemiş sergilerinin küratörü Özlem Tok Gülsün Erbil’le buluştu. Özlem Tok’un yanı sıra Ekim Geçidi sergilerinin İzmir, Bursa ve Çanakkale küratörlerinin de katıldığı Mücbik sergisinde Gülsün Erbil mirasına sahip çıkan sanatçılar kendisini yalnız bırakmadı.

Ödemiş Ekim Geçidi küratorü Özlem Tok, her yıl bir eseriyle Ödemiş sergisine katılan Gülsün Erbil’e sergiye katılım teşekkür belgesini sundu. Gülsün Erbil'in Mücbik adlı resim sergisi 14 Kasıma kadar açık kalacak.

Gülten Kır Güzel

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden