Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

“KAÇAKÇIYA GÜN DOĞACAK”

Bakkallar Odası o teklife tepkili:

“KAÇAKÇIYA GÜN DOĞACAK”
“KAÇAKÇIYA GÜN DOĞACAK” Küçük Menderes
Bu içerik 504 kez okundu.
Advert

İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı, TBMM’ye sunulan “Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nde yer alan bazı maddelerin esnafın hayatını gerçek anlamda zorlaştıracağını belirtti.

Bazı milletvekilleri tarafından Meclis’e sunulan teklifte sigaranın kapalı dolapta satılması ile kara paket önerisinin yer aldığını belirten Bağcı, “Biz şehrimizde esnafımızı kalkındırmak için birçok çalışma yaparken, ne yazık ki Meclis’e sunulan bu tasarıda halihazırda ekonomik olarak birçok zorlukla mücadele eden esnafın hayatını daha da zora sokacak birtakım öneriler getirilmektedir. Basından öğrendiğimiz bu tasarıya göre sigaraların kapalı dolapta satılması ve kara paket denen bir ambalaja sokulması söz konusudur. Şu gayet iyi bilinmelidir ki bu tarz tedbirler haksız rekabete yol açar. Haksız rekabetin olduğu bir ortamda da kaçakçıya gün doğar” dedi.

 Dürüst esnafın gelirini azaltacak bu teklifin tasarıdan çıkarılması gerektiğini belirten Bağcı, “Biz devletimizle her zaman birlikteyiz. Bu ülkenin kalkınması için elimizi her zaman taşın altına koyuyoruz. Yetkililerimizin de bu konuda sesimizi duyacağına ve yanımızda olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”