Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Vosvos tutkunları Pamukkale’de buluştu

Vosvos tutkunları Pamukkale’de buluştu
Vosvos tutkunları Pamukkale’de buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 359 kez okundu.
Advert

Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali’ Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yapıldı. Festivalde Ödemiş’i vosvos tutkunları Tevfik Çavuş, Nihat Özben, Pelin- Kenan Yıldıran, Melih-Özlem Erakyol temsil etti. Türkiye’nin farklı noktalarından yaklaşık 50 Vosvos sahibinin katıldığı festivalde birbirinden renkli görüntüler oluştu. Araçların Pamukkale travertenleri ile oluşturduğu görüntü ise adeta büyüledi.   

Denizli’nin Pamukkale Belediyesi, ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla başlattığı Vosvos Festivalinin ilkini gerçekleştirdi. Denizli Vosvos Kulübü ve Pamukkale Belediyesi işbirliğinde düzenlenen festival 3 gün sürdü.

Festival, Pamukkale Kent Ormanındaki Karahayıt’ta yapılan kahvaltı ile start aldı. Kahvaltı sonrası Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından organizasyon komitesine plaketleri verildi. Plaket töreni sonrası Vosvos konvoyu meraklıların bakışları altında Pamukkale Travertenlerine yol aldı.

Başkan Hüseyin Gürlesin, etkinliğin bu yıl ilk defa yapıldığını hatırlatarak amaçlarının Pamukkale’nin tanıtımına hizmet etmek olduğunu ifade etti. Başkan Gürlesin, "İlk defa yapmış olduğumuz bir etkinlik. Turizm ile anılan bir belediye olmamız sebebiyle ilçeyle ilgili birçok faaliyet gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Türkiye’de pek çok Vosvos tutkunu var ve biz bunları Pamukkale’de buluşturmak istedik. İlk organizasyon olmasına rağmen katılım bizi hayli mutlu etmiştir. Daha sonraki yıllarda festivalimizi büyütmek ve genişletmek için bu katılım bizi cesaretlendirecektir. Pamukkale ülkemizde tanınan bir yer ancak sadece Pamukkale de değil çevresi de örneğin Karahayıt da bu tanıtım ve ilgi-alakadan nasibini almalıdır. Amacımız Denizli’nin, Pamukkale ve çevresinin tanıtımına daha çok katkı vermek ve yatırım yapmaktır. İnsanlar için biz cazibe merkezi olmak için çalışıyoruz” dedi.

Sonraki günlerde kamp etkinlikleri ve bölge gezileriyle devam eden festival, katılımcı Vosvos tutkunlarına plaket takdimiyle sona erdi. Ödemişli vosvosçular da Denizli Vosvos Kulübüne Efe Heykeli hediye etti.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”