Advert
Advert
Advert

“Feyiz aldığım tek kişi Mustafa Kemal Atatürk”

Aday adayı Yılmazlar: Siyaset hizmet makamıdır

“Feyiz aldığım tek kişi Mustafa Kemal Atatürk”
“Feyiz aldığım tek kişi Mustafa Kemal Atatürk” Küçük Menderes
Bu içerik 524 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beydağ Belediye Başkan aday adayı Feridun Yılmazlar Atatürk’ün Partisi olduğu için CHP’deyim diyerek feyiz aldığı tek kişinin de Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

Belediye Başkanlığı için giriştiği yolda Beydağ’ın ve Atatürk’ün kendi yaşamında bıraktığı izleri anlatarak şunları söyledi: “Beydağ’da doğdum ve hayatım boyunca burada yaşadım. Ve muhtemelen de burada sona erecek. CHP’den başka bir yerde de bulunmadım ve bulunmayacağım. Çünkü bu parti Atatürk’ün partisi. Atatürk’ün bu topraklarla kurduğu aidiyet bağıdır benim bu Beydağ’la bağım ve aday adaylığı yolculuğum. Mustafa Kemal Atatürk,  ‘Benim iki büyük eserim vardır: Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ der. Bu nedenledir ki hizmet için varız. Atatürk’ü bugün yapıp ettikleriyle anıyor ve özlüyoruz. Makamıyla değil. Siyaseti makam için değil bir hizmet aracı olarak benimsediğim için yapıyorum. Bu yola çıkışta da tek gayemiz budur.”

 

“Beydağ’ı ‘Yeni Başlangıçların İlçesi’ yapmak istiyorum

Uzun yıllar Beydağ’da parti örgütü içinde yer aldığını belirten ve her kademede görev aldığını dile getiren Yılmazlar hem partisi hem de aday adayları için yapılması gerekenleri anlattı. Feridun Yılmazlar ülkenin içinde bulunulan koşullarından da hareketle, “İktidara gelmek için sokağın sesini duymak, insanın kalbini kazanmak ve örgütte bütünleşmek gerektiğini biliyorum. Sokağı dinlemek, insana dokunmak, örgütü bütünleştirmek, Beydağ’da farkındalık yaratmak için yola çıktım. Burayla ilgili aidiyet bağımı ve hizmet koşumu Beydağ’ı ‘Yeni başlangıçların ilçesi’ yaparak tamamlamak istiyorum. Yaşadığım yerin kalkınmasını, her insanımızın yaşam kalitesinin artmasını ve yüzlerin gülmesini, halkımızın birlik ve huzur içinde yaşaması arzusu ve bunun yokluğunun kaygılarını yaşıyorum” dedi.

 

“Sadece halkın ve örgütümün önünde ceket iliklerim”

Bütün bu arzu ve kaygılardan hareketle hizmet yürüyüşünde nasıl bir yaklaşım içinde olacağını dile getiren Feridun Yılmazlar şunları söyledi: “Adalete, hukuka, demokrasiye olan inancımla; mağdurun, ezilenin, emekçinin yanında hak mücadelesi verdim ve vermeye devam edeceğim. Laik, sosyal, hukuk devleti ve partimizin altı oku ilkesel olarak vazgeçilmez inancım olacak. Hayatın içinde olmayan hiçbir şey siyasette geçerli değildir düşüncesine sahip olduğum için şeffaf, açık, dürüst ve güvenilir bir anlayışla mücadele alanında olacağım; sadece halkın ve örgüt üyelerimizin önünde ceket ilikleyeceğim.”

 

“Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan…”

Makam ve mevkilerde sıklıkla yaşanan kayırma, erişilememe gibi vatandaşların en temel serzenişi olan konuların zaten ilkesel olarak eşitlikten uzak ve halkçılık ilkesinin olmazsa olmazı eşitlik anlayışının içselleştiremeyen kadük siyasilerin sirayet etmesiyle bugünlere gelindiğini söyleyen Feridun Yılmazlar açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, sadece ve sadece örgütün, partimize emek veren tüm üyelerimizin emrinde olacağım; parti ilkelerine bağlı ama bağımsız, demokratik ve tümüyle halkımızın yanında, onlarla sırt sırta ve omuz omuza hareket edeceğim.”

Başar Uçar-Gülten Kır Güzel

Fotoğraflar: Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ