Advert
Advert
Advert

Efe Dağcılık sizi Neikaia’ya çağırıyor

UYKUDAKİ NEİKAİA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Efe Dağcılık sizi Neikaia’ya çağırıyor
Efe Dağcılık sizi Neikaia’ya çağırıyor Küçük Menderes
Bu içerik 448 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi Efe dağcılık Spor Kulübü rotasını Neikaia’ya çevirdi. Ödemiş’in 10 kilometre doğusunda Türkönü ve Kurucuova köyleri arasındaki sırtlar üzerinde yer alan Neikaia Antik Kentine gezi düzenleyen Efe Dağcılar, gezi için Prof. Dr. Veli Sevin ve Prof. Dr. Necla Arslan Sevin’in anlatımından faydalanacak.

Yaşadığı dönemde bastığı paralar, tiyatrosu, kamusal binaları, manastır ve kiliseleriyle arkeoloji dünyasının ilgi odağı olan Neikaia, iki binyıldır gün yüzüne çıkartılmayı bekliyor.

Geziye katılacaklar arkeoloji camiasının önemli ve bölge özelinde deneyimli isimlerinden Neikaiya’yı dinleme fırsatı bularak bölgenin toprak altındaki hazinesinin öyküsünü öğrenme fırsatı yakalayacak. Efe dağcılık üyelerinin Ödemişlilere geniş yer açacağı geziye Ödemiş Sanat Etkinlikleri Merkezi (ÖSEM) de katılımcı ve organizasyon yardımı olarak destek veriyor.

Gezi Pazar günü

4 Kasım Pazar günü gerçekleşecek geziye katılmak isteyen tarih meraklıları 2 Kasım saat 15.00’a kadar 0 535 221 1721 ve 0 535 542 5472 numaralı telefonları arayarak isimlerini yazdırabilecek. Pazar günü saat 08.00’da Salı Pazarı Kafeteryası önünden hareket edecek gezi grubu, kahvaltısını da Türkönü Köyü kahvesinde yapacak. Geziye katılacakların yorucu ancak doyurucu bir güne hazır olmaları gerektiğinin altını çizen Efe Dağcılık mensupları, katılımcıların yanlarında besin değeri yüksekliği açısından kuru meyve türü atıştırmalıklardan bulundurmalarını önerdi.

Başar Uçar

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı