Advert
Advert
Advert

DEÜ’den Birgi’ye mercek

DEÜ’den Birgi’ye mercek
DEÜ’den Birgi’ye mercek Küçük Menderes
Bu içerik 642 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mine Tanaç Zeren’in görüşmesinden Birgi’de ortak çalışma yapılması kararı çıktı.

Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, tarihi ve kültür zenginlikleriyle dolu Birgi Mahallesi’nde yapılabilecekler hakkında görüşüldü. Başkan Mahmut Badem Birgi için önemli çalışmaların yapılacağını belirterek, “Birgi,  konumu ve sahip olduğu değerler bakımından ülkemizdeki ender yerlerden biri konumundadır. Tarihi ve kültürümüzü korumak geleceğe aktarmak adına çalışmalara özen gösteriyoruz. Bugüne kadar üniversiteler işbirliği ile çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

“Birgi’de yüksek lisans yapmak istiyorlar”

Dokuz Eylül Üniversitesi, Birgi’de yer alan tarihi yapıların röleve ve restorasyonların tespiti konusunda yüksek lisans çalışmaları yapmak istiyor. Bu çalışmayı biraz daha genişleterek, tarih bölümü ve planlama bölümlerini de içine alarak daha geniş bir çalışma yapılması konusunda projeler gerçekleştirmek için görüşmeler yaptık. Önümüzdeki günlerde Birgi adına önemli çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı