Advert
Advert
Advert

İkinci etap için kepçe vuruldu

İkinci etap için kepçe vuruldu
İkinci etap için kepçe vuruldu Küçük Menderes
Bu içerik 887 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in sayılı nefes alma alanlarından olan Ulus Meydanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Nisan ayında başlattığı çalışmaların ikinci etabına geçildi.

Zübeyde Hanım Anadolu Meslek Lisesi ile Saraçoğlu Stadı’nın bitimine kadar olan ilk etabında sona gelinen Ulus Meydanı düzenlemesinde yüklenici firma cumartesi günleri Pazar da kurulan bölüme geçti. Dönel kavşaktan Saraçoğlu Stadı köşesine kadar olan bölgede hafriyat çalışmaları başladı. Ulus Meydanı’nın yıllardır yenilenmeyi bekleyen asfalt kaldırımlarına kepçe vurulurken çevresi de güvenlik kuşağı altına alındı. Ulus Meydanı tamamen şantiye görüntüsüne büründü.

Yıllar sonra yenileniyor

Toplam 3 milyon 35 bin liraya mal olacak projenin sözleşmeye göre Aralık ayında tamamlanması gerekirken ikinci etap çalışmaları ile birlikte toplam 17 bin 706 metrekarelik alan yeniden düzenlenmiş olacak.

Atatürk büstü ile Saraçoğlu anıtının yenileneceği, havuz sayısının ikiye indirileceği ve Saraçoğlu Stadı önündeki büyük havuzun kuru havuza dönüştürüleceği proje ile 400 metrelik koşu parkuru ve 209 metrekarelik çocuk parkı alana kazandırılmış olacak. Ağaçların korunmasına özen gösterilen proje çerçevesinde peyzaj çalışmalarında 8 bin adet çalı tipi bitki kullanılacak. Ulus Meydanı’na nostaljik ahşap oturma grupları konulacak.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı