Advert
Advert
Advert

Eriş, hedef büyüttü: “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Eriş, hedef büyüttü: “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Eriş, hedef büyüttü: “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ” Küçük Menderes
Bu içerik 1178 kez okundu.
Advert

CHP Ödemiş Belediye Başkan aday adayı Mehmet Eriş,  “Ödemiş’in 1082 kilometrekaresinde yaşayan her bireye sosyal belediyeciliği sunup, tarım ve hayvancılıkla yerelde kalkınmadan turizme, eğitime destekten spora kadar her alanda projelerimiz hazır” dedi.

Bademli ve Konaklı'da ziyaretlerde bulunan Eriş, Ödemiş’i hep birlikte yönetmeye talip olduklarını ifade ederek, çalışmalarda muhtarlar, odalar ve sivil toplum kuruluşları ile ortak akıl oluşturup  “Kent kararları” alacaklarını ifade etti. Eriş, ziyaret ettiği mahallelerde karşılaştığı öğrencilerinin sevgi ve desteğinin umudu daha da büyüttüğünü vurguladı.

“Sulama göletleri ile suya sahip çıkacağız”

Eriş, dünyanın sayılı ovalarından birinde yaşadıklarını ancak üretimin devamlılığı için suyun ve toprağın korunması gerektiğini belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyemizin, Türkiye’ye model olan bir yerelde kalkınma hamlesi var. İşte biz bu hamleyi yine Büyükşehir Belediyemiz ile el ele ilçemiz belediyesinin imkânları ile sürdüreceğiz. Örneğin Hamamköy ve civarında belediyeye ait bir alana o bölgenin ihtiyacını görecek bir gölet kazandıracağız. Bunu yine İzmir Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle hayata geçireceğiz. Bunun yanında ilçemizde belediye arazileri başta olmak üzere gelir getirici ağaç türlerinin yetiştirilmesine öncülük edeceğiz. Özellikle teraslama çalışmalarını önemsiyoruz, topraklarımızı erozyona karşı korumak için seferber olacağız. Organik tarım konusunda resmi kurumlar, ziraat odası ve kooperatifler ile pilot bölgeler belirleyip eğitim faaliyetlerinde bulunmak da bölgemizdeki tarımsal üretimin sürekliliği için olmazsa olmazımız” dedi.

Ödemiş’te kalkınmanın öncelikleri arasında olduğunu aktaran Eriş ayrıca kent merkezindeki sorunlara nokta atışı çözümler getireceklerinin altını çizerek, “Bugün araç sayısı 70 bine yaklaşan Ödemiş'in merkezine Büyükşehir Belediyesi ile birlikte mutlaka yeraltı otoparkı yapılmasını sağlayacağız. Toplu taşıma sistemini özendirici ve geliştirici adımlar atacağız. Ödemiş’te bisiklet kullanımı yaygın ama bu durum giderek motosiklet ve elektrikli bisikletlerin artışına doğru değişim gösteriyor. Biz Ödemiş’i ‘Bisiklet dostu kent’ yapacağız. Kentsel düzenlemeleri bisiklet kullanımını da göz önüne alarak gerçekleştireceğiz. İkinci el bisiklet mağazaları da bisiklet kullanımının devamlılığı için bir diğer önemli projemiz. Mahalleye dönüşen köy ve beldelerimizde simge meydanlar oluşturacağız, mevcut meydanları tarihi dokuya da uygun şekilde yenileyeceğiz. Kuzey çevre yolunun açılması da bir diğer önceliğimiz.” dedi.

“Hep beraber Ödemiş”

Kimsenin yatağa aç girmediği bir Ödemiş ortaya çıkartacaklarını söyleyen Eriş, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sağlanan desteğin artarak sürmesinin yanında aşevleri kuracağız. Atatürk’ün ‘Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir’ sözünün ışığında Ödemiş’te o sosyal dayanışma ruhunu daha da yükselteceğiz. Engelsiz kent uygulamaları ile engelli bireylerin rahat bir kent yaşantısına sahip olmasını sağlamak bizim en önemli görevimiz. Engelli bireylerimizin rağbet gösterdiği tesisleri geliştirmek ile sosyal ve kültürel etkinlikleri artırmak önceliğimiz olacak.

Mahalle kreşleri ile emekçi kadınlarımızın çocuklarının gün boyu yalnız kalma sorununu ortadan kalkacak. ‘Hep beraber Ödemiş’ projesi ile doğumdan itibaren belediyenin doğum, askere uğurlama, düğün, cenaze gibi acı-tatlı durumlarda halkın yanında olduğunu hissettireceğiz.

“Köy okulları canlandırılacak”

Sanat atölyeleri ile merkezde ve kırsal mahallelerde herkese hitap eden etkinlikler düzenlemek, bu konuda yerel işbirlikleri yapmak, kurslar açmak, tiyatro, konser ve diğer gösterileri periyodik hale getirmek de ilçemizdeki sosyal hayatın canlanması adına önemli olacak.

Köy okullarının mevcut hali gerçekten hüzün verici. Merkeze uzak mahallelerdeki atıl kalan köy okullarının Milli Eğitim ile protokol yaparak tahsisini sağlamak, bu binaları restore eder kırsal mahallelere sosyal etkinlikler merkezi kazandıracağız. Önemsediğim bir başka konu da Cumhuriyetimizin ne şartlar altında kurulduğunu gelecek nesillere anlatmamız ve hissettirmemiz. İlkkurşun'u atarak öncü olan Ödemiş'te ulusal bayramların, kurtuluş günlerinin 7'den 70'e tüm Ödemişlilerin katılımıyla düzenlenmesi için öncü olacağız ve törenlerin içerik olarak daha da zenginleştirilmesini sağlayacağız” dedi.

“Öğrenci yurtları büyütülecek”

Kendisinin doğup büyüdüğü Kiraz’dan okumak için Ödemiş’e geldiği günleri hiç unutmadığını ifade eden Eriş, “Köylerden, beldelerden ve komşu ilçelerden gelen öğrencilerimizin barınma sorunları için var olan yurt imkânlarına ek olarak köylerden gelen çocuklarımız için kapasiteyi geliştireceğiz. Yurtları yeterli hale getireceğiz. Onlara aile sıcaklığını hissettirmeye çalışacağız. Bunun yanı sıra üniversite öğrencileri için de yurt kurulması konusunda kamu kurumlarıyla işbirliği sağlayacağız. Etüt ve danışma merkezleri ile öğrencilerin eğitimlerine fiziki ve teknik altyapı desteği vereceğiz, onların huzurlu bir ortamda ders çalışmalarını sağlayacağız. Tabi ki okulların fiziki ihtiyaçlarına da destek sunmak zaten boynumuzun borcu” dedi.

“Tam teşekküllü spor salonu”

Gençlik ve spor konusunda Ödemiş’in ilgi ve desteğe duyduğu ihtiyacın giderek büyüdüğünü söyleyen Eriş, “Bir zamanlar kadınlar hentbol süper liginde mücadele eden takımı bulunan Ödemiş'e tam teşekküllü standartlara uygun spor salonu kazandırmak gençlerimiz için atacağımız adımların başında geliyor. Spor okullarını geliştirerek akademiye dönüştürmek daha fazla çocuğu en alt yaş gruplarından itibaren sporla tanıştırıp kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve spor okullarında yeni branşlar açmak da hedeflerimiz arasında.

“Sportif başarı için tam destek”

Ödemiş’te sportif başarılara büyük bir özlem var. Bu sportif başarıların tekrar yaşanması için sağlıklı ve kurumsal bir yapıyla spora tam destek vereceğiz ve tesisleşmenin yolunu açacağız. Altyapılardan oyuncu yetiştirip ülke sporuna kazandıracağız. İlçeyi temsil eden kulüp takımları ve okul takımlarına ulaşım ve malzeme desteği sağlamak da sporun yaygınlaşması için bir diğer önemli adım olacak. Eskiden Kaymakamlık kupaları, belediye ve belde kupaları olur halkımız bir araya gelirdi. Bu ruhu yeniden canlandıracağız. Eski beldelerde spor alanlarını rehabilite edeceğiz ve çok amaçlı salonlar kazandıracağız. Tabii ki Rahvan at yarışı gibi geleneksel spor dallarını desteklemeye ve tanıtımını yapmaya devam edeceğiz. Gençlerin gelişimine katkı sunmak için Gölcük, Bozdağ ve Bademli gibi merkezlerde gelişim kampları düzenlemek, kıyı belediyelerinin düzenlediği kamplara katılımları için işbirliği yapmak da gençlerimizin ufkunu daha da açmak adına önem taşıyan bir diğer projemiz” dedi.

Ödemiş’in marka kent haline gelmesi için projelerini açıklamaya devam edeceğini söyleyen Eriş, “Daha önce merkezdeki 16 mahallemizde insanımıza hizmet ederek yaşadığımız onuru, bu kez 99 mahallemize eşit ve çözüm odaklı hizmet ederek yaşamak hedefiyle aynı heyecanı yüreğimizde hissediyoruz. Gönül kazanmanın oy kazanmaktan çok daha fazlası olduğunu bilen bir anlayış, hep birlikte yönetmenin, katılımcılığın en büyük zenginlik olduğunu bilerek atan kalplerle çıktığımız bu yolda partili partisiz her bir Ödemişli’nin benimseyeceği, Ödemiş’i Marka Kent haline getirecek projelerimizle geliyoruz.

“Muhtarlarla ‘eşgüdüm encümeni’ oluşturulacak”

Biz Ödemiş’te ortak akılla yürütülen çalışmaların kalıcı olacağına inanıyoruz. Bu noktada başta 99 mahalledeki muhtarlarımız ile eşgüdüm içerisinde olacağız. Hizmetlerin planlanması, sıralanması için birlikte karar alacağız. Muhtarlarımızdan oluşan ‘eşgüdüm encümeni’ ile katılımcı yönetim anlayışını sosyal belediyecilikle birlikte sunacağız. Sorunların çözümünde tüm odalarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın fikirlerinden önerilerinden yararlanacağız. Birlikte karar alacağız. Çalışmalarımız ‘Kent kararı’ oluşturularak ilerletilecek” dedi.

“Bir çınar ağacı gibi”

Her gittiği mahallede öğrencileriyle de bir araya gelen Eriş anılarını tazelerken öğrencilerinden aldığı “tam destek” mesajları ile mutlu olduğunu ifade ederek, “Her mahalledeki öğrencilerimiz bizim için birer çoban ateşidir. Dün ektiğimiz sevgi tohumlarının bugün umuda dönüşmesi benim için sevinç kaynağıdır. Dün öğrencilerimiz arasında hiçbir ayrım yapmadan bir sevgi bağı kurmuşsak bugün de vatandaşlarımızla ve mahallelerimizle hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit mesafede olan çalışma ve projelerimizle halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Ödemiş’te insanlarımızı ayrım yapmaksızın bir çınar ağacını andıran aile anlayışıyla kucaklayacağız. Partiler bu ailenin birer kolu. Evin birer odası gibi. Herkes gün gelince evin bahçesinde el ele gönül gönüle olmayı başaran siyasi olgunluktadır. Onun için ‘Birlikte başaracağız’ derken bunu anlatmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ