Advert
Advert
Advert

“Bir paket sigara parasına 4 kilo vitamin deposu”

“Bir paket sigara parasına 4 kilo vitamin deposu”
“Bir paket sigara parasına 4 kilo vitamin deposu” Küçük Menderes
Bu içerik 525 kez okundu.
Advert

Kiraz’ın ünlü Çarşamba Pazarı’na bahçesinde yetiştirdiği ayva ve cennet elmalarını getiren Adem Kuruer, bir paket sigara parasına 4 kilo vitamin deposu ayva sattığını ifade ederek yaklaşan soğuk günlerde bol bol ayva tüketilmesini önerdi.

Kiraz’ın Cevizli Mahallesi’nde yaşayan Adem Kuruer, bahçesinde yetiştirdiği ayva ve cennet elmalarını her hafta Çarşamba Pazarı’na getirerek satışa sunuyor. Bahçesindeki 60’a yakın ağaçtan topladığı birkaç kasa ürünle pazardaki yerini alan Kuruer, kartonun üstüne kendi eliyle yazdığı tanıtımla satışları artırmak ve dikkat çekmeye çalışıyor. Bahçesindeki ayvaların tam bir vitamin deposu olduğunu söyleyen Kuruer’in el yapımı tanıtım broşüründe “A-B-C vitaminleri, fosfor, potasyum, çinko, demir, selenyum. Bir paket sigaraya 4 kg ayva” ifadelerine yer verdi.

“Vatandaşa şifa olsun; üreticiye kazanç”

Kuruer, “Buradaki her şey kendi bahçemizden. Ekmeğimizi ağaçlarımızdan kazanmaya çalışıyoruz. Cennet elması olarak da bilinen Trabzon hurmasının kilosu 2 lira, ekmek ayvası 2,5 lira. 4 kilo ayva bir paket sigara parasına. Tam bir sağlık kaynağı. Yaklaşan kış öncesi uzmanlar bol bol tüketilmesini öneriyorlar. Hem vatandaşımıza şifa olsun hem üreticisine kazanç ve bereket. Yılbaşına kadar ayva tezgâhlarda bol bol görülür” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ