Advert
Advert
Advert

Yemekli finalle sona erdi

Yemekli finalle sona erdi
Yemekli finalle sona erdi Küçük Menderes
Bu içerik 715 kez okundu.
Advert

14. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi, Ahrandı Belediye Gazinosunda, Ödemiş Süs-Bir’in düzenlediği yemekle sona erdi. Yemekli geceye Süs-Bir yönetimi, organizasyon yetkilileri ve sergiye katılan firma temsilcileri katıldı.

“Hedefimiz sergimizi fuara dönüştürmek”

Ödemiş Süs-Bir Başkanı Muammer Ardıcak gecede bir konuşma yaptı. Ardıcak konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek kısa bir değerlendirme yaptı. Muammer Ardıcak, “Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz sergimizi 14. Kez tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle sergiye ve yemeğe katılımınızdan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu yıl da sergimiz geniş katılımlı bir şekilde gerçekleşti. Önümüzdeki yıllarda da yine yurt içi ve yurt dışından katılımlar bekliyoruz. Artık hedefimizi büyütüyoruz. Bu sergimiz olgunluk dönemine girmiştir ve fuar olarak yoluna devam etmesinin zamanının geldiğini düşünüyoruz.  Fuar olarak yol alması hepimizin, özellikle de Ödemiş’in yararınadır. Bir fuar olarak önümüzdeki yıllarda ülkemizde ve yurt dışında Ödemiş’in adını duyurmayı hedefliyoruz. En büyük hedefimiz bu” dedi.

“Yurt dışına açılacak çalışmalar yapmak istiyoruz”

Başkan Muammer Ardıcak açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ödemiş olarak Türkiye’nin pek çok yerine çiçek, süs bitkisi ve fidan göndermekteyiz. Ve ilçemizde bu işten yaklaşık 1500 aile ekmek yemektedir. İstihdama katkısı bölgemiz açısından küçümsenmeyecek durumdadır. Hedefimiz bu istihdamı büyütmek. Bunu da pazarımızı büyüterek yapabiliriz. İç pazarda genişlemenin yanı sıra dış pazara da açılmak, bunu genişletmek, bunun için çalışmak gayreti ve amacındayız. Özellikle dış pazara açılabilmek için her türlü tanıtım ve görünürlük çalışmasını artırarak sürdüreceğiz.”

“Alanın üstünün kapatılması gerekiyor”

Ardıcak’ın ardından konuşan, yemeğe katılan Dikenli Cennet Süs Bitkileri firma sahibi Ercan Duran, “Son yıllarda Ödemiş’te süs bitkileri üretimi Pazar payını arttırmaktadır. Burada önemli olan iç pazarı büyüterek yurt dışı pazarlarda adımızı duyurabilmektir. Artık Ödemiş’te tarım ve hayvancılıktan sonra süs bitkilerinin adının yer almasını, başlı başına bölgede ekonomik, sektörel değer anılmasını istiyoruz. Bunun için de her yıl gerçekleşen bu sergilerin önümüzdeki yıllarda fuar olarak düzenlenmesini, fuarın üstünün kapatılmasını, sağlıklı bir alana kavuşulmasını, düzenlenecek fuarın 1 hafta-10 gün devam etmesini istiyoruz. Böyle bir alana kavuşarak yapacağımız fuarı yurt içi ve yurt dışında daha iyi tanıtarak adımızı Ödemiş olarak duyurmak istiyoruz. Eğer Ödemiş’te süs bitkilerini bir sektör olarak ele alacaksak bu yatırım ve tanıtımların yapılması gerekiyor” diye konuştu.

Canlı müziğin de yer aldığı gecede bir araya gelme fırsatı yakalayan firma temsilcileri birbiriyle sohbet etti, 4 günlük serginin yorgunluğunu attı. Eğlenceli geçen gece müzik eşliğinde renkli görüntülere sahne oldu. 

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı