Advert
Advert
Advert

Nostaljik oyuncaklar bu sergide

Nostaljik oyuncaklar bu sergide
Nostaljik oyuncaklar bu sergide Küçük Menderes
Bu içerik 528 kez okundu.
Advert

Ödemiş'te Çocuk Oyuncakları Sergisi açıldı. Bin 500'den fazla oyuncağın yer aldığı sergi, ilçe merkezinde kalıcı olarak hizmet verecek. 
Emmioğlu Mahallesi Gençlik Caddesi No 19’da bulunan ve Ödemiş Belediyesi tarafından restore edilen iki katlı binada düzenlenen kalıcı Çocuk Oyuncakları Sergisi törenle açıldı. Sergiye Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, ilçe protokolü, meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
Ödemişli Folklor Araştırmacısı İzzet Kocadağ tarafından hazırlanan sergide, katılımcılara oyuncaklar hakkında bilgiler verildi.

Açılışta konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Tarihi bir mekanda uzun yıllara ait 1500 nostalji oyuncaklarının bir arada bulunduğu bir sergiyi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası tarihi bir mekan, burasını Ödemiş Belediyesi olarak değerlendirerek gelecek nesillerimize nostalji oyuncakları bir arada görebileceği çok özel bir sergi yeri kazandırdık. Geçmişte yer alan, bizlerin ve hatta dedelerimizin çocukluklarında olan oyuncakların gelecek nesillere aktarmak amacıyla böyle bir sergi düzenledik. Sergide 1500’den fazla oyuncak yer alıyor. Serginin açıldığı yer olarak eski Ödemiş’in bulunduğu bölge. Burası Arasta, Yıldız Kent Müzesi, Bedia Akartürk Müzesi gibi tarihi binaların arasında yer alıyor.  Burada ayrıca tarihi bir mekanın da değerlendirilerek nostalji oyuncak sergisi olarak yer almasını sağladık” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı