Advert
Advert
Advert

Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi açıldı

 Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi açıldı
 Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi açıldı Küçük Menderes
Bu içerik 402 kez okundu.
Advert

Ödemiş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ressam Gülsün Erbil’in öncülüğünde Türkiye’de ve uluslararası sanat merkezinde her yıl ekim ayında düzenlenen Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. 
Sergi bu sene ÖYKAM’da
Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı açılış töreninde serginin küratörlüğünü yapan ressam Özlem Tok, sergi hakkında genel bilgiler verdi. Özlem Tok, ilk olarak yurt dışında başlayan ve 17 yıldır da Türkiye’de çeşitli il ve ilçelerde düzenlenen Ekim Geçidi Sergisinin yaratıcısı Gülsün Erbil hakkında bilgiler aktardı. 3 yıldır Ödemiş’te de düzenlenen sergiye bu yıl Ödemiş belediyesi desteğiyle Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi (ÖYKAM) ev sahipliği yapıyor.

Başkan Mahmut Badem de, ilçede çok sayıda sanatseverin olduğunu ve imkân buldukça sanatın her dalıyla uğraşanların çalışmalarına destek vermeye çalıştıklarını belirtti. Kaymakam Kasım Fikret Dayıoğlu da serginin hazırlanmasında emeği geçenleri kutladı. 

11 Kasıma kadar açık
Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde açılan sergide 40 sanatçının eseri yer alıyor. Sergi 11 Kasım tarihine kadar açık kalacak. Ödemişli 85 yaşındaki Güler Dolgun yaptığı Atatürk eseri ile sergiye katıldı. 5 yıl önce kalp krizi geçirmesine rağmen Atatürk’ü çok sevdiği için kolları sıvayıp Atatürk posteri yaptığını belirten Güler Dolgun’un tablosu sergiye gelenlerin takdirini kazandı. Sergi, 11 Kasım’a kadar gezilebilecek.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı