Advert
Advert
Advert

Korku filmi seti gibi!

Korku filmi seti gibi!
Korku filmi seti gibi! Küçük Menderes
Bu içerik 639 kez okundu.
Advert

Kiraz’da 2010’lu yılları boşaltılan cezaevi ilçeye güzel bir tesis olarak kazandırılacağı günü bekliyor. Bahçesi çöplük ve hurdalık gibi kullanılan eski Kiraz Cezaevi’ne ait yapılar da adeta harabeye dönüştü.

A Tipi Cezaevi olarak uzun yıllar hizmet veren Kiraz Cezaevi, 2009 yılında alınan kapatılma kararının ardından 2010’lu yılların başında boşaltıldı. Yaklaşık 8 yıldır boş durumda olan cezaevi ve çevresi her geçen yıl daha da bakımsız hale geldi. Bahçesine çöpler ve hurdalar atılan cezaevinin bahçesinde bulunan kulübeler de harap bir hal aldı. Bazı kulübelerin içinde ateş yakılması nedeniyle kullanılamaz hale gelirken cezaevinde mahkûmların bulunduğu bina da her geçen yıl korku filmi setlerini andıran bir görüntüye büründü.

Daha önce de haberlere konu olan cezaevine karanlık çökünce giren çıkanın belli olmadığını ve bu durumun mahallede giderek daha fazla huzursuzluk yarattığını söyleyen çevre sakinleri cezaevinin kaderine terk edilmiş haline bir son verilmesi gerektiğini belirtti. Menderes Caddesi üzerinde bulunan cezaevine ait alanın başka amaçlarla Kiraz’a yarar getirecek bir tesise dönüştürülmesini isteyen vatandaşlar yurt çapında eski cezaevlerine yeni işlevler kazandıran birçok örnek proje olduğunu dile getirdi ve yetkililere çağrıda bulundu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı