Advert
Advert
Advert

İZMİR’DE KUTLAMALAR HAFTA BOYU SÜRECEK

İZMİR’DE KUTLAMALAR HAFTA BOYU SÜRECEK
İZMİR’DE KUTLAMALAR HAFTA BOYU SÜRECEK Küçük Menderes
Bu içerik 374 kez okundu.
Advert

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıldönümü kutlamaları İzmir’de,  Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile resmi olarak başladı. Törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Hamza Dağ, Alpay Özalan, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenkler konuldu.

İzmir’deki kutlamalar hafta boyu Cumhuriyet, Gündoğdu meydanlarının yanı sıra merkez ilçelerin meydanlarında, kültür merkezlerindeki etkinlik ve gösterilerle, konserlerle sürecek.

 

TİRE’DE GÖRKEMLİ RESMİ TÖREN

Tire’de,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümünün ilk adresi Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı oldu. Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başta olmak üzere Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtına, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakamlıktan fener alaylı kutlama

 Kaymakamlık makamında Hasan Tanrıseven tebrikleri kabul etti. Ardından Tire 4 Eylül Stadyumundaki görkemli kutlamalara geçildi. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar ve şiirler okundu. Tire’de öğrenciler Türkiye haritası ve ortasında ay-yıldız oluşturdu. Gösteri katılımcılardan büyük alkış aldı. Zeybekler oynandı, yarışmalar yapıldı. Tire’de ayrıca Kaymakamlık organizasyonuyla fener alayı da düzenlendi.

 

KİRAZ’DA KUTLAMALARIN ADRESİ ATATÜRK STADYUMU

Kiraz’da Cumhuriyet kutlamaları Ata’ya çelenk sunmayla başladı. Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve Kiraz protokolü Şehit Birol Uysal Parkındaki Atatürk Anıtına çelenklerini sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kaymakam Emin Kaymak tebrikleri kabul etti. Protokolün ve vatandaşların kutlamalardaki daha sonraki adresi Kiraz Atatürk Stadyumu oldu. Stadyumdaki törenlerde günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, okullardan öğrenciler gösteriler yaptı. Kiraz’da cumhuriyet coşkusu konserle devam etti.

 

BAYINDIR’DA 29 EKİM

Bayındır’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu sabah şehir stadyumunda gerçekleştirilen törenle başladı, Fener Alayı yürüyüşü ile son buldu.

Bayındır Şehir Stadı’ndaki törene Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, İlçe protokolü, STK üyeleri, öğrenciler ve Bayındır halkı katıldı.

Belediyeden fener alayı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk,  Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kiraz çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Atatürk İlkokulu Halkoyunları ekibi gösterilerini sergiledikten sonra tören geçişi yapıldı.

Stadyumdaki törenden önce Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Bayındır’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu saat 19.30’da Belediye Hizmet Binası önünden başlayan fener alayı ile devam etti.

 

BEYDAĞ’DA 29 EKİM COŞKUSU

Beydağ’da kutlamalar Atatürk Anıtı önünde başladı. Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, ilçe protokolü ve vatandaşlar Atatürk Anıtı önünde buluştu. Ata’ya çelenk sunan kurum temsilcilerinin ardından günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı Kaymakam Gürkan Üçüncü yaptı. Okul öğrencilerinin şiirleri okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı.

Fener alayı ve konser

Beydağ’da asıl cumhuriyet coşkusu Beydağ Belediyesinin düzenlediği fener alayı ve Cumhuriyet konserinde yaşandı. Yaklaşık 2000 Beydağlı fener alayı coşkusuyla cadde ve sokakları doldurdu, bayraklar taşındı. Fener alayı korteji konser alanında buluştu, Beydağlılar Cumhuriyet coşkusunu konserle sonlandırdı.

Başar Uçar-Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı