Advert
Advert
Advert

Cumhuriyet coşkusu geceyi aydınlattı!

KAYMAKÇI VE OVAKENT’TE VATANDAŞLAR COŞTU

Cumhuriyet coşkusu geceyi aydınlattı!
Cumhuriyet coşkusu geceyi aydınlattı! Küçük Menderes
Bu içerik 588 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in kırsaldaki Kaymakçı ve Ovakent mahallelerinde vatandaşlar Cumhuriyet Bayramı coşkusunu kendi düzenledikleri fener alayı yürüyüşleri ve etkinliklerle yaşadılar.

Cumhuriyet’in 95. yılında Ödemiş’te düzenlenen resmi programların yanı sıra vatandaşlar da çeşitli etkinliklerle bayram sevincini yaşadı. Kaymakçılı gençlerin organize ettiği yürüyüşte binlerce vatandaş ellerinde meşalelerle yürüdü.

1,5 kilometrelik yürüyüş coşkulu geçerken yürüyüş sonunda eski belediye binası önünde konser düzenlendi. Solist Selda Kesgi ve Cem Aslan, Hakan Gümüş ve Ümit Kesici’den oluşan orkestra ile birlikte sahne aldığı konserde Cumhuriyet coşkusu sevilen parçalarla yaşandı. Fener Alayı yürüyüşünün geleneksel hale geldiğini belirten Kaymakçı Mahalle Muhtarı Şakir Balcılar, “Kaymakçı’da gönüllü gençlerimizin öncülüğünü yaptığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği çok coşkulu geçti. Kaymakçılı gençlerimizin öncülüğünde bir kermes düzenlendi. Kaymakçılı vatandaşlarımız da katkı sundu. Bu gece imece usulü ile düzenlendi. Kaymakçı, bir kez daha Cumhuriyet’e olan bağlılığını gösterdi” diye konuştu.

Ovakent’te büyük coşku

Ovakent’te de mahalle muhtarlığının öncülüğünde vatandaşlar yürüyüş düzenleyip Cumhuriyet Bayramı’nı belediye önündeki meydanda kutladı.

Fener Alayı yürüyüşünün ardından meydanda toplanan vatandaşlar burada da meşaleler yakarak ortaya görsel bir şov çıkarttı. Zeybek gösterilerinin yapıldığı etkinlik, ilerleyen saatlere kadar coşkuyla devam etti. Ovakent halkı ve konuklar marşlarla ve sloganlarla Cumhuriyet’in 95. yılını kutladı.

Ovakent Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldan, her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda muhtarlık öncülüğünde vatandaşların destek ve katılımlarıyla düzenledikleri etkinliklerin yıllar geçtikçe daha da geniş katılımlı hale geldiğini belirtti.

Buldan, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere mirası olan modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarını sonsuza dek koruyacağız. Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıktık, çıkacağız. Ovakent halkı da en büyük bayram olan Cumhuriyet Bayramı’nı hep birlikte kutlayarak bu mirasa sonsuza dek sahip çıkacağını dün olduğu gibi bugün de göstermiştir. Etkinliklere destek verenlere ve katılanlara sonsuz teşekkür ediyoruz. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

Turgay Konuralp - Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ