Advert
Advert
Advert

14. Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi sona erdi

BAŞKAN ARDICAK SATIŞLARDAN MEMNUN

14. Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi sona erdi
14. Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi sona erdi Küçük Menderes
Bu içerik 426 kez okundu.
Advert

14. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi sona erdi. Bu yıl 142 firmanın katıldığı bildirilen sergi rüzgârlı ve soğuk havayla başladı, güneşli havada ancak ekonomik durgunlukla sona erdi.

Ödemiş Süs-Bir Başkanı Muammer Ardıcak ilk gün olumsuz hava koşullarıyla başlayan fuarda korktuğumuz olmadı diyerek katılımdan memnun olduğunu söyledi. Bir üretici olarak standına taşıdığı bütün ürünlerini sattığını dile getiren Başkan Ardıcak, satışlardan da memnun olduğunu ifade etti. Başkan Muammer Ardıcak, “Her yıl Ödemiş Belediyesi desteğiyle gerçekleştirdiğimiz sergimiz yıldan yıla büyüyor. Önümüzdeki dönemde dileğimiz ve çabamız sergimizin fuar olması yönünde olacak” dedi.

 

Derin bir durgunluk

Bölgenin süs bitkisi üretiminde ve pazarlamasında deneyimli isimleri ve köklü firmaları ise serginin genel olarak durdun geçtiğinden dem vurarak ekonomik anlamda neredeyse ölü bir döneme girildiğine işaret etti. Perakende satışlarda kısmen küçük de olsa sergide bir hareket yaşandığını belirten firma temsilcileri toplu Pazar ve görüşmeler kısmında çok ciddi düşüş yaşandığına vurgu yaptı. Süs bitkisi alımında en büyük paya sahip belediyelerin ekonomik kriz dolayısıyla tasarrufa gittiğini belirten üretici firmalar asıl bu uygulamanın sektöre büyük darbe vurduğunu dile getirdi. Her şeye rağmen Ödemiş’te böyle bir serginin yapılmasının önemli olduğunu, buna sahip çıkmak ve bu geleneği yaşatmak için sergide var olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Gülten Kır Güzel-Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı