Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

95 yıldır gururla!

95 yıldır gururla!
95 yıldır gururla! Küçük Menderes
Bu içerik 372 kez okundu.
Advert

Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti’nin büyük fedakârlığı ve mücadelesiyle emperyalist devletlere karşı kazanılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ardından ilan edilen modern Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yılı tüm yurtta olduğu gibi Küçük Menderes havzasında da törenlerle kutlanacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 95. yıldönümü Ödemiş’in cadde ve sokakları Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatıldı. Vatandaşlar Kaymakçı ve Ovakent’te düzenledikleri Fener Alayı yürüyüşleri ile bayram coşkusunu yaşadı. Dün çelenk sunma ile başlayan resmi program bugün de saat 10.00’da Kaymakamlık makamındaki tebriklerin kabulü ile sürecek. 

Kutlamanın adresi Saraçoğlu Stadı

Saat 10.30’da Saraçoğlu Stadyumu’nda kutlama programı düzenlenecek. Protokol üyelerinin halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başlayacak törende Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu gerçekleştirilip İstiklal Marşı okunacak ve Türk Bayrağı göndere çekilecek. Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirecek. Öğrencilerin şiirleri ve halkoyunu gösterileri ile devam edecek tören programı tören geçişi ile son bulacak.

Ödemiş Belediyesi’nden iki açılış

Ödemiş Belediyesi de Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde açılış programları düzenleyecek. Saat 12.00’da Gençlik Caddesi’nde Geleneksel Çocuk Oyuncakları Sergi Evi’nin açılışı yapılacak. 12.30’da da ÖYKAM’da Ekim Geçidi resim sergisi ziyaretçilere açılacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndaki resmi programda daha önceki yıllarda düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü bu yıl yer almıyor.

Gülten Kır Güzel

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”