Advert
Advert
Advert

ÖDEMİŞ CHP VE ADD’DEN ORTAK AÇIKLAMA

“Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir”

ÖDEMİŞ CHP VE ADD’DEN ORTAK AÇIKLAMA
ÖDEMİŞ CHP VE ADD’DEN ORTAK AÇIKLAMA Küçük Menderes
Bu içerik 362 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ortak basın açıklaması yapıp Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Öğrenci Andı’nın hep bir ağızdan okunduğu basın açıklamasında gelecek adına Cumhuriyet devrimlerine, demokrasiye ve ulusal egemenliğe sahip çıkmanın önemi vurgulandı.

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı ve ADD Ödemiş Şubesi adına Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı Duruşu gerçekleştirilip İstiklal Marşı okundu. ADD Ödemiş Şubesi adına Şube Başkanı Gürcay Işık tarafından okunan basın açıklamasında, “Bugün imkânsız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete, armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yıldönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz. Türk Milleti, Cumhuriyetinin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz her zaman Cumhuriyeti korumuştur ve korumaya da devam edecektir. Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milletinin,  kanı, canı ve sonsuz emekleriyle, kurulan Cumhuriyet’in tüm değerleriyle,  sonsuza değin, yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Cumhuriyet her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. 

“Sorumluluğumuz ağır ama gurur verici”

Bu millet sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan kardeşliği, din, dil, ırk mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye,  yeminli bir millettir. 95 yıl önce yaşananlar bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere taşıdığımız sorumluluk ağır ancak bir o kadar da gurur verici olmuştur.  Numaracı Cumhuriyetçiler, teslimiyetçiler, karşı devrim sempatizanları global dünya düzenine,  inanan neo- liberaller, küçümseseler de, yok saymaya çalışsalar da,  Türk Devrimi dünya tarihinde, çok önemli önemli bir tutmaktadır. Türk devriminin halk ile bütünleşerek emperyalizme karşı yapılmış, olması değerini bir kat daha arttırmaktadır.   Cumhuriyet demokrasiyi ve ulusal egemenliği, içinde barındırdığı sürece fazilettir. Çocuklarımızın geleceği için bu kavramlara sahip çıkmalıyız” ifadelerine yer verildi.

“’Ya istiklal, ya ölüm’ diyebilecek kadar inançlı ve boyun eğmez bir halkın; tarihin en güçlü, en cesur liderlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, karanlıktan aydınlık bir geleceğe yürüme azminin en büyük eserini kutluyoruz” diyen CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi de şunları söyledi: “’Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir’ der Ulu Önder Atatürk. Yurdumuzun her köşesinde, hukukun üstünlüğü ve adil yargılanma hakkının sorgulanmadığı, herkesin yargıya yürekten güvendiği, kutsal değerlerimizin en büyük teminatı olan laiklik ilkesi ile vicdanlarımızın tertemiz kalabildiği, kadın-erkek eşitliğinin sağlanarak, toplumun temel yapısının sağlamlaştırıldığı, eğitim ve sağlıkta, sosyal devlet ilkesi ile yurttaşların insan onuruna uygun yaşamalarının sağlandığı bir yönetim biçiminin tarifidir aslında bu”

Andımız’ı okudular

Tüm Ödemiş halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Kiremitçi, “Cumhuriyeti korumamız ve bağımsızlığından ödün vermeden yaşatmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi bunun teminatı ve yıkılmaz güvencesidir. Herkes bilsin ki, Cumhuriyetimizin temel değerlerine el uzatmaya kalkanların çarpacağı duvar, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da; Cumhuriyet Halk Parti’sidir.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, bu topraklar için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar ve ilkelerinden ödün vermeden, çağdaş dünyada hak ettiği yerde var olmaya devam etmesi için mücadele edeceğimizi bir kez daha tekrar ediyoruz” dedi. Basın açıklamalarının ardından alanda toplananlar hep birlikte ‘Öğrenci Andı’nı okudu.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden