Advert
Advert
Advert

Cumhuriyetin 95. yılı için buluştular

Cumhuriyetin 95. yılı için buluştular
Cumhuriyetin 95. yılı için buluştular Küçük Menderes
Bu içerik 475 kez okundu.
Advert

Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi’nin Cumhuriyetin 95. yılı için düzenlediği balo coşkulu geçti. ADD Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık, 29 Ekim 1923’ün sonu olmayan bir başlangıç olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek hep var olacağını vurguladı.

Cuma akşamı Ecenaz Düğün Salonu’nda gerçekleşen Cumhuriyet Balosu’na çok sayıda davetli katıldı. CHP’nin Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayları Bekir Keskin, Cumhur Şener, Mehmet Eriş, Mustafa Aydın ve Remzi Boyacıoğlu ile Beydağ Belediye Başkan Aday Adayı Feridun Yılmazlar’ın da katıldığı gecede sinevizyon gösterileri yapıldı.

“Hiçbir koşul 95 yıl önceki kadar zor değil”

Gecede konuşma yapan ADD Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık, tıpkı “Andımız” ile sözünü verdikleri gibi Büyük Önder ve Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yurt ve millet sevgisiyle durmadan yürüdüklerini, 95 yıl önce büyük zorluklar içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağını belirtti. Işık, “Hiçbir koşul 95 yıl önceki kadar zor değil” diyerek Atatürk devrimleri ve çağdaş kazanımlarının bekçisi olmaya devam edeceklerinin mesajını verdi. Işık, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanın bütünlüğü için şehit düşenleri minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.

Işık’ın coşkulu konuşması sonrası vals gösterisi de beğeni topladı. Atıf Eriş ve orkestrasının seslendirdiği parçalarla hareketlenen gecede ADD Ödemiş Şube yöneticilerinden Özen Bıldır da söylediği Türk Sanat Müziği Parçaları ile büyük alkış aldı.

Aday adayları hep birlikte oynadı

Bıldır’ın daveti üzerine CHP’nin Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayları Bekir Keskin, Cumhur Şener, Mehmet Eriş, Mustafa Aydın ve Remzi Boyacıoğlu ile Beydağ Belediye Başkan Aday Adayı Feridun Yılmazlar hep birlikte piste gelerek “Leylim ley” parçası eşliğinde oynadı. Gece ilerleyen saatlere kadar türküler eşliğinde devam etti. Gecede öğrenciler yararına çekiliş düzenlenerek başta Atatürk tablosu ve Nutuk olmak üzere çeşitli armağanlar verildi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ