Advert
Advert
Advert

Ödemiş’te 29 Ekim

Ödemiş’te 29 Ekim
Ödemiş’te 29 Ekim Küçük Menderes
Bu içerik 549 kez okundu.
Advert

5 Mayıs 2012 tarih ve 28283 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2012/3073 sayılı “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği” sonrası uygulamalar nedeniyle o tarihten beri ayrı çelenk töreni yapan CHP’nin  Ödemiş’teki töreni bugün saat 12.30’da. CHP Ödemiş İlçe Teşkilatı Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına 29 Ekim dolayısıyla çelenk koyacak.

Resmi törenler 28 Ekim Pazar günü saat 12.30’da Ödemiş Kaymakamlığı başkanlığında kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılacağı çelenk koyma töreniyle başlayacak ve 29 Ekim pazartesi saat 24.00’a kadar çeşitli etkinliklere yer verilecek. Kaymakamlık makamı pazartesi günü saat 10.00’da tebrikleri kabul edecek. Ardından Saraçoğlu stadyumunda günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar, etkinlikler ve kutlamalar yapılacak. Aynı gün saat 12.00’da Ödemiş Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyuncakları Sergi Evi açılışı ve ardından Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesinde (ÖYKAM) Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi açılışı gerçekleştirilecek.

 

Kaymakçı’da fener alayı, anaokulunda erken kutlama

Kaymakçı’da ise öğretmen Tuncay Ünsal’ın organizasyonuyla Kaymakçılı gençlerle birlikte fener alayı olacak. Cumhuriyet meşalesinin yandığı fener alayı Pazar günü saat 19.00’da başlayıp Kaymakçı sokaklarını aydınlatacak.

Ödemiş Anaokulunun minik öğrencileri ise Cumhuriyet coşkusunu erken yaşadı. Okuldaki erken kutlamayı ise okulun müdürü Altay şöyle özetledi: “Çocuklarımız Cumhuriyet coşkusunu heyecanla yaşıyor. Bu sene daha da coşkulu kutladık, çünkü Ödemiş Muharip Gaziler Derneği üyeleri de bizimleydi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Gülten Kır Güzel-Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!